Google lekko zmienia wygląd

Jeśli jesteś spostrzegawczy, to na głównej stronie Google zauważysz niewielkie zmiany dotyczące paska wyszukiwania i przycisków. Zmian nie widać jeszcze na stronie polskiej, ale zapewne jest to kwestia czasu.

Zmiany na stronie Google można zaobserwować m.in. w amerykańskiej , brytyjskiej , rosyjskiej i niemieckiej wersji strony.

 

Google przed zmianą i po zmianieDa się zauważyć, że pasek wyszukiwania jest większy. Czcionka w wyświetlanych podpowiedziach również jest większa. Przyciski "Szukaj w Google" i "Szczęśliwy traf" są rozstawione szerzej. Również na stronach z wynikami pasek wyszukiwania i przycisk "Szukaj" są większe.

 

Przedstawicielka Google Marissa Mayer napisała na blogu Google , że wprowadzone zmiany powinny uczynić minimalistyczną stronę Google prostszą w obsłudze. Przy okazji Mayer przypomniała, że strona główna wyszukiwarki przechodziła od roku 1998 już różne metamorfozy, które można prześledzić na stronach Google .

 

Warto zauważyć, że pomimo wszystko Google nigdy nie zrezygnowało z tradycyjnego układu - szeroki pasek do wprowadzania słów kluczowych dla wyszukiwania, pod którym znajdą się dwa ustawione obok siebie szerokie przyciski oraz kilka odnośników w okolicy. Google posiada już patent na taką stronę wyszukiwarki .

 

Więcej na ten temat >>