Wirtualna Polska łączy Wikipedię i aktualności

Wirtualna Polska przygotowała specjalny serwis, który oferuje jednoczesny dostęp do wybranych informacji i usług WP oraz haseł zamieszczonych w Wikipedii.

Efektem umowy pomiędzy Fundacją Wikimedia i France Telecom (do której, w ramach Grupy TP należy Wirtualna Polska), o której informowaliśmy w kwietniu br. jest nowy serwis Wirtualnej Polski - Wikipedia.wp.pl.

 

Wikipedia WP to "hybryda" informacyjna, która łączy w sobie wiadomości prezentowane w kilkudziesięciu serwisach tematycznych Wirtualnej Polski - informacyjnych, biznesowych, edukacyjnych, technicznych, rozrywkowych - z zasobami encyklopedycznymi Wikipedii.

 

Grafika wikipedia.wp.pl oparta jest na kolorystyce i układzie Wikipedii - Wikipedia.wp.pl jest przykładem nowego modelu współpracy biznesowej. Z jednej strony to poszerzenie kontentu portalu poprzez bezpośrednie powiązanie z hasłami Wikipedii, z drugiej - wsparcie finansowe Fundacji Wikimedia, również z przychodów reklamowych - wyjaśnia Bartłomiej Krawczyk z WP, Kierownik Projektu. - Połączenie potencjału portalu z ofertą Wikipedii, zawierającej rozwinięcie ponad 633 tysięcy haseł, daje internautom zupełnie nowe możliwości - dodaje.

 

Wikipedia.wp.pl pozwala na wyszukiwanie określonych artykułów na stronie Wirtualnej Polski. Jednocześnie kliknięcie w podlinkowany termin (nazwisko, hasło) w tytule artykułu, przenosi użytkownika do konkretnego materiału zamieszczonego w Wikipedii. Wspomniany system przekierowywania działa w obie strony - hasła w wolnej encyklopedii prowadzą także do powiązanych z nimi artykułów w zasobach WP.

 

W serwisie Wikipedia WP ograniczony został dostęp do opcji edytorskich, znanych z Wikipedii. - To miejsce dla wszystkich, którzy szukają niezliczonych odpowiedzi, a niekoniecznie mają smykałkę edytorską - tłumaczy Aleksandra Ciechomska-Smereczyńska , Dyrektor Pionu Business Development Wirtualnej Polski. Serwis ten ma przede wszystkim ułatwić użytkownikom uzyskiwanie potrzebnych informacji.

 

Wikipedia WP

 

 

Więcej na ten temat >>