Device Polska tworzy europejskie centrum Global Hardware Solutions

We wrześniu rozpoczęło się przejęcie przez Device Global firmy Global Hardware Solutions (GHS), działającej na rynku produktów i usług sieciowych. Device Polska, polski oddział Device Global, stworzy europejskie centrum logistyczne i sprzedażowe.

- To przedsięwzięcie wymaga od nas codziennego zaangażowania - tłumaczy Maciej Jakimiec , country manager Device Polska. - Prowadzimy nabór na nowe stanowiska, integrujemy bazy danych, tworzymy spójną strategię sprzedaży. Cisco, Juniper, Extreme czy Foundry Networks to międzynarodowe marki. Zadbamy o ich umocnienie i zaczniemy zdobywać kolejne obszary w IT - dodaje Jakimiec.

 

Firma Device Polska jest częścią holenderskiego koncernu Device Global, zatrudniającego w polskiej centrali ok. 40 osób, który działa w zakresie asset management. Dostarcza przedsiębiorstwom narzędzia do zarządzania aktywami IT lub samodzielnie obsługuje infrastrukturę swoich Klientów. Realizowała m.in. projekty związane z wynajmem sprzętu IT dla Ministerstwa Rolnictwa, PEKAO S.A. czy Polskiej Agencji Inwestycji i Informacji Zagranicznych S.A.

 

Przejmowany przez Device Global Global Hardware Solutions jest dostawcą nowych i refabrykowanych urządzeń oraz akcesoriów sieciowych. Z oferty GHS korzystają firmy telekomunikacyjne, dostawcy internetu, integratorzy, a także domowi użytkownicy. Zespoły handlowe i techniczne zlokalizowano w 9 państwach. Sztandarowymi usługami Global Hardware Solutions są doradztwo, wszechstronne konfigurowanie sprzętu i audyty.

 

Po przejęciu i organizacji europejskiego centrum firma planuje oferować kompleksową opiekę w zakresie usług informatycznych i produktów sieciowych.

 

Więcej na ten temat w DI >>