Walesa.pl prowadzi do strony Radia Maryja

Celowy zabieg propagandowy czy też żart internetowego potentata? Adres z nazwiskiem byłego prezydenta prowadzi do strony rozgłośni radiowej ojca Rydzyka. Sprawę opisał na swoim blogu w portalu Onet.pl polityk Platformy Obywatelskiej - Cezary Tomczyk.

"Kilka dni temu przygotowując się do Seminarium OBWE, chciałem odwiedzić stronę Lecha Wałęsy. Wstukałem www.walesa.pl i Otworzyła się strona Radia Maryja. Ludzie ojca dyrektora korzystając z okazji kupili lub podkupili domenę, na którą dziennie wchodzi pewnie kilka tysięcy ludzi w poszukiwaniu byłego prezydenta" - pisze na swoim blogu poseł PO.

Tomczyk zastanawia się również nad prawdopodobnymi powodami tego typu działania. "Wchodząc na stronę walesa.pl, mam prawo oczekiwać, że znajdę tam coś co Wałęsę przypomina. Nie zdziwiłbym się gdybym natrafił na firmę WALESA sp.z o o. W biznesie to normalne, ale katolickie radio które robi coś takiego? Może to złośliwość? Może próba okiełznania wroga?... ale w tym przypadku na pewno nie był to Chrześcijański odruch " - dodaje polityk Platformy.

Kolejny żart właściciela domeny?

Z niepotwierdzonych źródeł wiemy że domena walesa.pl, przekierowująca do witryny Radia Maryja, należy do znanego w internetowym świecie Theo Górala, uważanego za "króla polskich domeniarzy". Biznesmen znany był już między innymi z opisywanej nie tak dawno sprawy toczącej sprawy wokół domeny tygodnikpowszechny.pl, która to obecnie również prowadzi do strony rozgłośni radiowej ojca Rydzyka. Czyżby kolejny internetowy żart?

źródło: Onet.pl