UPC: internet o prędkości do 120 Mbps

UPC Polska wprowadza na rynek bardzo szybki internet kablowy - UPC Fiber Power - oferujący prędkość transmisji danych do 120 Mb/s. Usługi UPC Fiber Power oparte są na standardzie transmisji danych EuroDOCSIS 3.0.

UPC Fiber Power 8 i 25 Mb/s jest od wczoraj dostępny dla wszystkich, będących w zasięgu usługi internetowej UPC . Od 21 września br. dostęp do usług ultraszybkiego internetu UPC Fiber Power 120 Mb/s oraz 50 Mb/s zyskają mieszkańcy Warszawy, Krakowa, Katowic i Gdańska. Ceny usług przedstawiono w tabeli.

 

Dzięki UPC Fiber Power 120 Mb/s, klienci będą mogli ściągać filmy w kilka minut, zaś pobranie pliku wideo o objętości poniżej 1GB zajmie im sekundy. Wyższe pakiety z oferty UPC Fiber Power są dobrym wyborem dla gospodarstw domowych, których członkowie korzystają jednocześnie z kilku komputerów lub innych urządzeń, wykorzystujących łącza internetowe.

 

Ceny usług UPC Fiber Power

 

Usługa UPC Fiber Power jest oparta na EuroDOCSIS 3.0, standardzie transmisji danych w sieciach kablowych. Przepływy danych w tej technologii są wielokrotnie szybsze, niż maksymalna prędkość w standardzie ADSL. Co więcej, jej działanie nie jest, uzależnione od odległości pomiędzy domem klienta a punktem dystrybucyjnym, w przeciwieństwie do ADSL.

 

Jak informuje UPC, początkowo nowa usługa dostępna będzie w czterech największych aglomeracjach: w Warszawie, Gdańsku, Katowicach i Krakowie. Wraz z postępującą modernizacją infrastruktury, dostępność Fiber Power w sieci UPC będzie systematycznie poszerzana o kolejne lokalizacje. Pierwszym miastem, w którym zasięg usługi Fiber Power obejmie całą sieć będzie Warszawa. Według planów, nastąpi to jeszcze przed końcem bieżącego roku.

 

Co ważne, w ramach usługi UPC Fiber Power klienci otrzymują również możliwość podłączenia większej liczby komputerów do pojedynczego łącza UPC.

 

Więcej na ten temat w oryginalnym artykule:

 

UPC: internet o prędkości do 120 Mbps