Spotkanie blogujących rzeczników Orange i Play

Blog to narzędzie pozwalające nadążyć za przekłamaniem lub fałszywymi informacjami twierdzą blogujący rzecznicy prasowi sieci Orange i Play - Wojciech Jabczyński i Marcin Gruszka. Spotkali się podczas wrześniowego spotkania Poznań PR, które poświęcone było znaczeniu prowadzenia bloga korporacyjnego.

W połowie września, w pubie Someplace Else poznańskiego Sheratona spotkało się dwóch blogerów - Wojciech Jabczyński i Marcin Gruszka , rzecznicy polskich firm telekomunikacyjnych Orange i Play. Spotkanie upłynęło w formie konfrontacji zaproszonych gości.

 

Obaj Panowie zgodnie stwierdzili, że blog jest narzędziem pozwalającym nadążyć za przekłamaniem lub fałszywymi informacjami. - Poprzez blog wiele rzeczy można wytłumaczyć w sobotę o 23, kiedy cała komunikacja kryzysowa odpoczywa i śpi - mówił Jabczyński, który pisze firmowego bloga samodzielnie.

 

Pisanie bloga korporacyjnego wiąże się nie tylko z dużym zaangażowaniem, ale również z pracą sztabu specjalistów. Marcinowi przy pisaniu bloga pomaga Albert (ksywka Peszek) oraz Ewa Sankowska, której czasem dyktuje wpisy przez telefon.

 

Blogerom zwykle nie podoba się, gdy ktoś próbuje ingerować w ich tresci: - Mam to szczęście, że moimi bezpośrednimi przełożonymi są anglojęzyczni prezesi, którzy nie mogą czytać na bieżąco tego, co piszę - powiedział Marcin Gruszka. - Rzadko muszę korzystać z rekomendacji któregoś z członków zarządu. Tylko w przypadku spraw strategicznych np. w sytuacji próby wyjaśnienia sprawy dotyczącej problemów z przenoszeniem numerów z Play do Plusa - dodał.

 

Nie wszyscy jednak mają tyle szczęścia, by cieszyć się pełną wolnością słowa i poruszanej tematyki na blogu: - My, w porównaniu do Play, jesteśmy spółką giełdową i są sprawy, o których nie mogę pisać jeśli nie chcę iść do pośredniaka szukać pracy - tłumaczył Jabczyński.

 

Poznań PR to inicjatywa mająca na celu integracje poznańskiego środowiska osób zajmujących się szeroko pojęta komunikacją. Organizatorem spotkań jest Agencja Płodni.com.

 

Więcej na ten temat w oryginalnym artykule:

 

Spotkanie blogujących rzeczników Orange i Play