PARP: 157 mln dotacji dla biznesu elektronicznego

157 mln zł czeka na na przedsiębiorców zainteresowanych dofinansowaniem e-biznesu typu B2B. Trzeba się jednak śpieszyć. Wczoraj ruszył trzeci i ostatni w tym roku konkurs w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka "Wspieranie wdrażania elektronicznego biznesu typu B2B".

Działanie 8.2 skierowane jest do mikro-, małych i średnich przedsiębiorców, którzy planują współpracę w formie elektronicznej z co najmniej dwoma innymi podmiotami. Istotą projektów realizowanych w ramach działania 8.2 jest stworzenie nowych lub integracja obecnych systemów informatycznych współpracujących ze sobą firm, które sprawią, że wymiana informacji między nimi będzie zautomatyzowana.

 

Projekty objęte są dofinansowaniem od 20 tys. zł do 2 mln zł, maksymalnie przez 24 miesiące. Nabór wniosków w ramach działania 8.2 rozpoczyna się 5 października br. Zakończenie planowane jest na 23 października , chyba że łączna kwota dofinansowania w ramach złożonych wniosków osiągnie 130% przewidzianej alokacji.

 

Jeśli nabór wniosków zostanie zakończony wcześniej, PARP poinformuje o tym na swojej stronie . Dodatkowe informacje na temat konkursu dostępne są także w serwisie wspierającym e-biznes www.web.gov.pl .

 

Więcej na ten temat w oryginalnym artykule:

 

PARP: 157 mln dotacji dla biznesu elektronicznego