Druga edycja konkursu Strona Internetowa Bez Barier

Trwa przyjmowanie zgłoszeń do drugiej edycji konkursu Strona Internetowa Bez Barier. Konkurs ma wyłonić witrynę najbardziej dostępną dla wszystkich osób zagrożonych wykluczeniem cyfrowym.

Wykluczenie cyfrowe dotyka m.in. osoby niepełnosprawne, osoby niedysponujące środkami na nowoczesne rozwiązania technologiczne, osoby starsze lub wszystkich nieposiadających odpowiednich umiejętności. To właśnie dla nich Widzialni i media Agory organizują całe przedsięwzięcie.

 

Serwisy będą oceniać osoby niepełnosprawne-niewidome, niedowidzące i głuche oraz eksperci z dziedziny dostępności i użyteczności. Zwycięzca prócz statuetki i certyfikatu otrzyma prawo umieszczenia na stronie oznaczenia Strona Internetowa Bez Barier.

 

Udział w konkursie jest bezpłatny, zgłoszenia do konkursu można składać na stronie akcji . Znaleźć tam można formularz zgłoszeniowy, wszystkie informacje na temat regulaminu konkursu, pierwszej jego edycji, a także obowiązujące normy dostępności.

 

Zakończenie konkursu odbędzie się w marcu 2010 roku w siedzibie Agory w Warszawie. Marcowy finał połączony będzie z konferencją "Cyfrowo wykluczeni", na której organizatorzy spodziewają się wystąpień przedstawicieli ministerstw patronackich, mediów, pracowników największych ośrodków akademickich w Polsce, a także osób niepełnosprawnych na co dzień pokonujących bariery w sieci.

 

Więcej na ten temat w oryginalnym artykule:

 

Druga edycja konkursu Strona Internetowa Bez Barier