Novell: Pierwsza Akademicka Umowa Licencyjna z Akademią Koźmińskiego

Akademia Leona Koźmińskiego i firma Novell podpisały pierwszą w Polsce Akademicką Umowę Licencyjną (Academic License Agreement, ALA) na wyposażenie wszystkich pracowników oraz studentów w oprogramowanie firmy Novell do obsługi infrastruktury IT uczelni.

W ramach trzyletniego kontraktu każdy komputer osobisty czy serwer na uczelni może być wyposażony w oprogramowanie Novella dostarczane w zestawach o nazwie Novell Open Workgroup Suite. Zawierają one komplet najnowszego oprogramowania sieciowego, biurowego, komunikacyjnego i do organizacji pracy grupowej.

 

Oprogramowanie Novella można wykorzystać nie tylko w pracowniach dla studentów, ale również do obsługi administracji uczelni, dziekanatów, kadry nauczycielskiej i całej uczelnianej sieci.

 

Z oprogramowania dostarczonego przez Novell w ramach ALA może korzystać nieograniczona liczba pracowników czy studentów, wolno też instalować w sieci dowolną liczbę serwerów. W ramach kontraktu uiszcza się stałą, coroczną opłatę (opłata startowa wynosi 5 tys. USD za całość oprogramowania). Po trzech latach uczelnia nabywa prawo do licencji wieczystych na komplet wykorzystywanego oprogramowania.

 

Przez cały trzyletni okres oprogramowanie Novella jest objęte ubezpieczeniem wersji, co oznacza, że uczelnia ma dostęp do najnowszych wersji produktów.

 

Akademia Leona Koźmińskiego od lat korzysta z produktów firmy Novell do obsługi sieci, komunikacji email i pracy grupowej, zarządzania komputerami użytkowników i zabezpieczania sieci. Dzięki umowie ALA uczelniane serwery będą teraz pracowały na najnowszym oprogramowaniu sieciowym Open Enterprise Server 2 bazującym na systemie SUSE Linux Enterprise. Ponadto Studenci i pracownicy będą mogli korzystać z pakietu aplikacji biurowych OpenOffice 3 dla MS Windows (edycja Novella) na komputerach z MS Windows oraz systemu SUSE Linux Enterprise Desktop 11 dla stacji roboczych i notebooków również zawierającego oprogramowanie biurowe OpenOffice.org w edycji firmy Novell.

 

Więcej na ten temat w oryginalnym artykule:

 

Novell: Pierwsza Akademicka Umowa Licencyjna z Akademią Koźmińskiego