Bezpłatne platformy e-learningowe w 200 polskich szkołach

W ramach akcji "Twoja szkoła" dyrektorzy, nauczyciele, rodzice i uczniowie z około dwustu szkół z całej Polski uzyska dostęp do tzw. Szkolnych Platform Edukacyjnych (SPE), z których będą mogli korzystać bezpłatnie przez dwa lata.

"Twoja Szkoła" to wspólna akcja Fundacji Rosa oraz katowickiej firmy Librus, specjalizującej się w dostarczaniu nowoczesnych technologii informatycznych dla oświaty. W ramach projektu około 200 polskich szkół zostanie wyposażonych w Szkolną Platformę Edukacyjną Librusa, która wspiera metody zdalnego nauczania (e-learning).

 

Szkolna Platforma Edukacyjna Szkolna Platforma Edukacyjna (SPE) jest narzędziem umożliwiającym przyswajanie i pogłębianie wiedzy z różnych przedmiotów, przeprowadzanie ćwiczeń i testów, jak również naukę języków obcych. SPE jest skierowane zarówno do nauczycieli, dla których może okazać się pomocą w nauczaniu, jak i do uczniów, którym z kolei może pomóc w procesie uczenia się.

 

- Jest to pionierski projekt na skalę ogólnopolską. Do tej pory żadnej instytucji nie udało się objąć zasięgiem takiej liczby szkół. Upowszechniając idee korzystania z platform edukacyjnych chcemy wspierać rozwój Społeczeństwa Informacyjnego w Polsce - mówi Ewa Kuźniar-Senczyno z Fundacji Rosa.

 

Szkoły, które wezmą udział w przedsięwzięciu, zostaną wytypowane do końca bieżącego roku, a platformy edukacyjne zostaną wprowadzone w tych placówkach na początku przyszłego roku kalendarzowego. Po 1 stycznia 2010 r. rozpoczną się również szkolenia we wszystkich placówkach uczestniczących w projekcie.

 

- Polski system edukacji stoi przed ogromnym wyzwaniem wprowadzenia nowoczesnych metod i narzędzi wspomagających proces nauczania na skalę masową. W stosunku do takich krajów jak np. Wielka Brytania mamy jeszcze wiele do nadrobienia. Stąd powstał także pomysł akcji dzięki której setki szkół będzie mogło otrzymać niezbędne systemy informatyczne, bez potrzeby wydatkowania własnych środków - wyjaśnia Marcin Kempka , dyrektor generalny firmy Librus.

 

Szczegóły na temat Szkolnej Platformy Edukacyjnej znajdziecie na stronie projektu:

 

spe.librus.pl

 

Więcej na ten temat w oryginalnym artykule:

 

Bezpłatne platformy e-learningowe w 200 polskich szkołach