AutoMapa 6 pokaże ograniczenia prędkości

Kilkadziesiąt tysięcy znaków ograniczeń prędkości będzie można znaleźć w 6 wersji AutoMapy - poinformował producent oprogramowania.

Wszystkie drogi międzynarodowe, krajowe i wojewódzkie, a także Warszawa, Gdańsk, Toruń, Bydgoszcz, Szczecin i Radom jako pierwsze miasta w Polsce zostały zaopatrzone przez twórców AutoMapy w informacje o dopuszczalnej prędkości poruszania się na danym odcinku drogi.

 

- Nadmierna prędkość w połączeniu z często fatalnymi warunkami drogowymi i złym stanem nawierzchni to najczęstsza przyczyna wypadków. Kierowcy często nieświadomie zapominają, jaka jest dopuszczalna prędkość na danym odcinku drogi. Inicjatywa producentów AutoMapy doskonale wpisuje się w poprawę bezpieczeństwa na polskich drogach - mówi Krzysztof Hołowczyc, najlepszy polski kierowca rajdowy.

 

Informacje o ograniczeniach prędkości, zawarte w bazę danych, dotyczą numerowanych dróg na terenie całej Polski. Zawierają blisko 16 tysięcy znaków początku i końca terenu zabudowanego, kilkadziesiąt tysięcy znaków ograniczeń prędkości, z czego ponad 20 tysięcy ograniczeń prędkości zlokalizowano na drogach międzynarodowych, krajowych i wojewódzkich. Nad ich zebraniem pracowało kilka zespołów roboczych.

 

Informacja o ograniczeniach prędkości udostępniona zostanie bezpłatnie wszystkim użytkownikom AutoMapy posiadającym ważną licencję już w najnowszej wersji programu - AutoMapa 6.

 

Więcej na ten temat w oryginalnym artykule:

 

AutoMapa 6 pokaże ograniczenia prędkości