Na CES 2010 pojawią się stoiska z e-bookami

Na targach CES w Las Vegas w dniach 7-10 stycznia 2010 roku pojawi się strefa e-book Tech Zone, przeznaczona dla firm zajmujących się produkcją i dystrybucją elektronicznych książek.

Dynamiczny wzrost na rynku e-booków spowodował, że po raz pierwszy na International Consumer Electronic Show 2010, targach elektroniki użytkowej, stworzona zostanie oddzielna strefa firm zajmujących się produkcją i dystrybucją elektronicznych książek.

 

E-booki to jedna z najlepiej rozwijających się technologii wydawniczych. W 2008 roku sprzedano na świecie 1 mln e-booków, do 2013 roku liczba ta ma - według prognoz - wzrosnąć do 30 mln. Przychody firm zajmujących się elektronicznymi publikacjami wyniosły w 2009 roku 317 mln dolarów. Specjaliści przewidują, że w przyszłym roku sprzedaż e-booków wzrośnie o 100%, a przychody osiągną pułap 647 mln dolarów.

 

Na targach International CES 2010 w strefie e-book TechZone pojawią się takie firmy, jak TechZone, Ditto Book, Ectaco Inc., Entourage Systems, Freescale, HanWang, Interead, Liquavista, Marvell, Plastic Logic, Onyx International oraz Shortcovers.

 

Więcej na ten temat w oryginalnym artykule:

 

Na CES 2010 pojawią się stoiska z e-bookami