Lokalizator osobisty w bransolecie

Laipac S-911 Bracelet Locator to osobisty lokalizator, wykonany w formie zegarka zakładanego na przegub ręki. Urządzenie zapewnia m.in. możliwość automatycznego raportowania aktualnej pozycji użytkownika, czasu, prędkości oraz kursu, według którego się przemieszcza. Lokalizator ten umożliwia również nawiązywanie i odbieranie połączeń głosowych.

Urządzenie zostało wprowadzone na polski rynek przez Locatelo.com - serwis, który łączy funkcjonalność systemu bezpieczeństwa z możliwościami serwisu społecznościowego zrzeszającego m.in. osoby aktywnie spędzające czas.

 

Opisywany lokalizator posiada wbudowany moduł GPS (przygotowany do pracy w trybie AGPS) oraz czterozakresowy moduł GSM wykorzystywany dla komunikacji głosowej oraz transferu danych. Jedną z ważniejszych funkcji Laipac S-911 Bracelet Locator jest przycisk SOS, umożliwiający natychmiastowe wezwanie pomocy.

 

Lokalizator zapewnia również uruchomienie sprzętowego geo-fence (niezależnie od obszarów geo-fence używanych w systemie locatelo.com), który pracuje lokalnie w urządzeniu, informując użytkownika o przekroczeniu wybranego obszaru.

 

Laipac S-911 Bracelet Locator S-911 BL może również pracować jako rejestrator danych podróży - w jego pamięci zapisać można automatycznie do 15000 punktów. Urządzenie posiada listę kontaktów (do 10 wpisów), dzięki której możliwe jest nawiązanie połączenia głosowego. Możliwy jest również odbiór przychodzących połączeń głosowych. Rozmowę prowadzić można z wykorzystaniem wbudowanego mikrofonu oraz głośnika.

 

Laipac Bracelet posiada także wodoszczelną i wstrząsoodporną obudowę, możliwość pracy w zakresie temperatur od -25° do 65 °C oraz czas pracy bez ładowania baterii do 48 godzin.

 

Lokalizator może być wykorzystywany m.in. przez amatorów sportów ekstremalnych lub sportów, w których informacja, gdzie aktualnie się znajdujemy, jest ważna dla naszego bezpieczeństwa np. wspinaczka górska, paralotniarstwo, sporty zimowe. Serwis Locatelo.com był testowany latem w szkółkach sportów wodnych, a także przez uczestników IX Mistrzostw Polski w Paralotniarstwie PPG.

 

Szczegóły na stronie locatelo.com

 

Więcej na ten temat w oryginalnym artykule:

 

Lokalizator osobisty w bransolecie