Place zabaw - UOKiK radzi rodzicom

Zjeżdżalnia, huśtawka - czy są bezpieczne dla Twojego dziecka? Teraz możesz się dowiedzieć, jak sprawdzić te urządzenia dzięki nowej stronie internetowej stworzonej przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów , kontynuując działania podjęte w 2007 roku w ramach międzynarodowego projektu, stworzył stronę internetową www.placezabaw.uokik.gov.pl . Znajdziemy na niej podpowiedzi (m.in. w formie ulotek), w jaki sposób sprawdzić bezpieczeństwo urządzeń znajdujących się na placu zabaw.

 

Na stronie wskazano również instytucje odpowiedzialne za prowadzenie kontroli w tym zakresie oraz za cykliczne przeglądy zabawek. Dla nich z kolei nowa strona internetowa jest ważnym źródłem informacji o obowiązujących przepisach.

 

UOKiK radzi, aby zawsze sprawdzić urządzenia na placu zabaw, zanim dziecko zacznie się na nich bawić. Osoby, które zauważą urządzenia niebezpieczne dla dzieci (na przykład niedostatecznie przytwierdzone do podłoża, z brakującymi elementami), powinny poinformować o tym przede wszystkim właściciela lub zarządcę terenu. Jeśli tą drogą nie uda się rozwiązać problemu, warto skontaktować się z organami nadzoru budowlanego.

 

Więcej na ten temat w oryginalnym artykule:

 

Place zabaw - UOKiK radzi rodzicom