Gdańsk: Rewia wynalazków na Technicon Innowacje 2009

Cyber-oko, system inteligentnego oświetlenia, nowe materiały poliuretanowe czy też autonomiczny pojazd głębinowy - to tylko niektóre spośród wynalazków prezentowanych na Targach Techniki Przemysłowej, Nauki i Innowacji Technicon Innowacje 2009, które odbędą się w dniach 28-29 października 2009 r.

TECHNICON INNOWACJE to tradycyjne już spotkanie branży naukowo-technicznej na Pomorzu. Impreza promuje wynalazców, ośrodki naukowo-badawcze, instytuty i firmy przyczyniające się do postępu technologicznego.

 

Targi stanowią platformę współpracy pomiędzy nauką a przemysłem. Dają możliwość przeglądu najistotniejszych dla branży zagadnień inwestycyjnych, modernizacyjnych i finansowych. Odwiedzane są przez naukowców, przedstawicieli mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, pasjonatów innowacyjnych rozwiązań technologicznych, a także uczniów i studentów poszukujących nowych form rozwoju.

 

Tegoroczne 5. Targi Techniki Przemysłowej, Nauki i Innowacji TECHNICON INNOWACJE zintegrowane będą z polską edycją prestiżowej Międzynarodowej Konferencji "Business Innovation for Sustainable Growth", organizowanej przez szwedzką firmę Globe Forum . Tegoroczne Globe Forum po raz pierwszy odbywa się poza Szwecją. Kluczowymi tematami poruszanymi podczas gdańskiej edycji będą: zrównoważony rozwój oraz innowacyjność. Będzie też mowa o energetyce jądrowej oraz energetyce odnawialnej, o transporcie i logistyce, o IT, a także o rynkach kapitałowych i finansowych.

 

Targi i Konferencja odbędą się na terenie Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. Fryderyka Chopina w Gdańsku. Szczegóły na stronie Technicon Innowacje .

 

Więcej na ten temat w oryginalnym artykule:

 

Gdańsk: Rewia wynalazków na Technicon Innowacje 2009