Włamywacze lubią biżuterię, komputery, DVD...

Komputery, telewizory, aparaty fotograficzne, odtwarzacze DVD i MP3 to tylko niektóre z najpopularniejszych łupów polskich włamywaczy. Eksperci Ergo Hestii sprawdzili, jakie rzeczy są najczęściej kradzione z naszych domów i mieszkań.

Po dokonaniu analizy zgłoszeń klientów, likwidatorzy szkód Ergo Hestii stworzyli specjalny ranking. Dostarcza on wiedzy o tym, co stracimy w pierwszej kolejności, gdy staniemy się ofiarą włamywaczy.

TOP 15 najczęściej kradzionych rzeczy

Wymienione w rankingu przedmioty są statystycznie najczęściej kradzionymi z polskich domów i mieszkań. Nie oznacza to jednak, że złodzieje nie łaszą się także na inne, często niezwykłe przedmioty.

Jednemu klientów Ergo Hestii z mieszkania w bloku skradziono łóżko do opalania typu solarium, a innemu - właścicielowi domku jednorodzinnego - włamywacze ukradli wszystkie okna. Jednemu z klientów ukradziono mięso z lodówki i stary taboret. Jedną z ciekawszych kradzieży, na którą trafili eksperci, było wyniesienie z posesji prywatnej plastikowego szaletu typu TOI-TOI... razem z zawartością.

Jak ochronić nasze mienie?

1. Najlepiej rzeczy cenne ukryć w sejfie przymocowanym do ściany lub podłoża, a nie trzymać na wierzchu lub w szufladach.

2. Gotówkę powinno się przechowywać w banku, chyba że dysponujemy dobrym sejfem.

3. Zabezpieczyć nasz dom czy mieszkanie można poprzez drzwi antywłamaniowe z atestowanymi zamkami i sprawny system antywłamaniowy.

4. Rowery warto przypiąć łańcuchem, nawet jeśli znajdują się w piwnicach. Nie należy trzymać rowerów na balkonach.

Więcej na ten temat w oryginalnym artykule:

 

Włamywacze lubią biżuterię, komputery, DVD...