Spadają ceny połączeń do sieci komórkowych z TP

O 20 proc. spadną od 1 listopada br. ceny połączeń do sieci komórkowych w Telekomunikacji Polskiej - poinformował dziś operator. To już druga obniżka stawek F2M w tym roku.

Klienci indywidualni oraz biznesowi TP za minutę połączenia do Orange, Plus i Ery zapłacą 0,32 zł z VAT (0,26 zł netto). Poprzednia cena wynosiła 0,40 zł z VAT.

 

Stawka F2M do Play i Cyfrowego Polsatu będzie oczywiście wyższa (cennik poniżej). TP likwiduje jednak różnice cenowe połączeń do sieci Play w zależności od pory dnia.

 

 

Można powiedzieć, że będzie tanio, jak w prepaidach, bo do telekomunikacyjnej liczby roku zabraknie tylko trzech groszy - komentuje na blogu Grupy TP Wojciech Jabczyński, rzecznik telekomu. - Dla porównania ceny F2M u naszej konkurencji wynoszą od 56 do nawet 90 gr. Oznacza to, że dalej obficie konsumują zysk wynikający ze spadków MTR.

 

Dlaczego? Moim zdaniem to efekt czystej, biznesowej kalkulacji. Po pierwsze konkurenci nie mają zobowiązań regulacyjnych, więc nikt ich nie popędza. Po drugie obniżki cen nie wpływają znacząco na zwiększenie ruchu, co w połączeniu z faktem, że duża część klientów w ogóle nie orientuje się, ile kosztują połączenia F2M, pozwala nie reagować obniżkami a la TP - pisze Jabczyński.

 

Nowa, obniżona o 20 proc. stawka będzie obowiązywać niezależnie od pory dnia we wszystkich planach dla klientów indywidualnych i biznesowych.

 

W 2009 roku TP łącznie obniżyła ceny połączeń do sieci komórkowych o blisko 44 proc. - podsumowuje Wojciech Jabczyński, rzecznik Grupy TP.

 

Więcej na ten temat w oryginalnym artykule:

 

Spadają ceny połączeń do sieci komórkowych z TP