Niebezpieczne ładowarki TuneBase

Ładowarki TuneBase do telefonów komórkowych, przeznaczone do podłączenia do gniazda zasilania zapalniczki samochodowej, mogą stwarzać zagrożenie pożarowe dla użytkowników - poinformował Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Przedsiębiorca iSource S.A., poinformował Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów o niebezpiecznych ładowarkach. Są to urządzenia produkcji chińskiej, w Europie wprowadzone do obrotu przez angielską firmę Belkin Ltd. W Polsce sprzedano łącznie 731 urządzeń, które mogą nie być bezpieczne.

 

Przedsiębiorca zwrócił się do konsumentów o zaprzestanie używania urządzenia oraz zgłoszenie się do dystrybutorów marki TuneBase, gdzie sprzęt zostanie bezpłatnie wymieniony na nowy.

 

Kampanii nawrotowej podlegają wszystkie ładowarki zakupione w okresie od 1 kwietnia do 30 października 2009 r., o numerach katalogowych: F8Z441, F8Z442, F8Z176, F8Z44lea, F8Z442lea, F8Z176eaBLK - właściwy jest numer z urządzenia, nie z pudełka.

 

Więcej informacji o kampanii można uzyskać pod numerem infolinii: 00 800 44 11 737 (płatne wg lokalnej stawki polskiego operatora za 1 impuls i przekierowywane jest do Holandii, rozmowa z konsultantem prowadzona jest w języku polskim) oraz na stronach internetowych:

 

Więcej na ten temat w oryginalnym artykule:

 

Niebezpieczne ładowarki TuneBase