TP i UKE nagrodzone za zawarcie porozumienia

Telekomunikacja Polska i Urząd Komunikacji Elektronicznej wspólnie otrzymały nagrodę "Szeroki Pas" za zawarcie porozumienia, które daje szansę na znaczący wzrost inwestycji szerokopasmowych. Nagroda przyznana została przez redakcję branżowego magazynu "Computerworld" w ramach VI Forum Usług Szerokopasmowych.

Porozumienie pomiędzy TP a UKE zawarte w październiku 2009 roku przewiduje m.in. inwestycje TP w 1,2 mln linii dostępu do szerokopasmowego internetu w ciągu najbliższych 3 lat. Zbudowanych zostanie w ten sposób ok. 500 tys. nowych linii, a kolejne 700 tys. istniejących zostanie zmodernizowane.

 

Dzięki temu dodatkowy 1 mln linii w sieci TP będzie miało przepustowość powyżej 6 Mb/s. Rozbudowa infrastruktury obejmie zarówno aglomeracje miejskie, małe miasta jak i tereny wiejskie.

 

>> Czytaj także: Polski internet czeka prawdziwa rewolucja

Nagroda "Szeroki pas" przyznawana jest od trzech lat. W tym roku redakcja magazynu "Computerworld" postanowiła nagrodzić "zajęcie pasa drogowego na inwestycje i przedsięwzięcia szerokopasmowe", czyli inicjatywy, które przyspieszają rozwój infrastruktury społeczeństwa informacyjnego i pobudzają wspólnoty lokalne do działania pro publico bono .

 

>> Czytaj także: TP: 6 Mbps na 1 mln łączy internetowych za 3 lata?

Więcej na ten temat w oryginalnym artykule:

 

TP i UKE nagrodzone za zawarcie porozumienia