Naklejką też zapłacisz

Karta płatnicza nie będzie już potrzeba podczas zakupów w McDonald\'s, Żabce czy Coffee Heaven. Wystarczy specjalna naklejka na telefonie.

Karty zbliżeniowe, dzięki zastosowanym rozwiązaniom, mogą sprawić, że elektroniczne płatności zawitają tam, gdzie dzisiaj jest to często nieopłacalne lub wręcz niemożliwe - do kiosków, pojazdów komunikacji miejskiej czy też straganów. ING Bank Śląski nie chce jednak poprzestać tylko na kartach. Z dniem 30 listopada do swojej oferty wprowadził Zbliżaki .

Naklejki, gdyż w formę obrały Zbliżaki, mają pełnić taką samą funkcję, jak karta zbliżeniowa, czyli umożliwiać dokonywanie płatności niewielkich kwot bez konieczności potwierdzania kodem PIN bądź podpisem. Znika w tym momencie konieczność zabierania ze sobą portfela - naklejka może znaleźć się na telefonie bądź odtwarzaczu MP3.

>> Czytaj także: Modernizacja i nowe funkcjonalności systemów ING

Transakcje z wykorzystaniem Zbliżaków można realizować w punktach wyposażonych w specjalne urządzenia PayPass z logo Maestro. Bank zapewnia, że metoda ta jest całkowicie bezpieczna - nie ma możliwości przypadkowego dokonania płatności czy też podwójnego obciążenia. Maksymalna wartość transakcji zbliżeniowej to 50 złotych .

Zbliżak ważny jest przez 12 miesięcy i kosztuje 30 złotych.

>> Czytaj także: Kontrowersje wokół zabezpieczeń ING Banku Śląskiego

Więcej na ten temat w oryginalnym artykule:

 

Naklejką też zapłacisz