E-learning pomoże polskiej piłce?

Rozwiązania wspierające rozwój piłki nożnej w Polsce zaproponowała Grupa TP klubom piłkarskim i PZPN. Chodzi o e-learningową platformę do szkolenia trenerów i system podnoszący bezpieczeństwo na stadionach.

- Stworzyliśmy w Grupie TP platformę e-learningową dla naszych pracowników. Sprawdziła się doskonale. Nie widzę żadnych przeciwwskazań, aby udostępnić ją na takiej samej zasadzie trenerom - mówi Piotr Muszyński, wiceprezes TP. Rozwiązanie ma umożliwić "szkolenie dzieci i młodzieży w klubie lub szkole według identycznych standardów".

 

Ponadto dzięki platformie trenerzy będą mogli podnosić swoje kwalifikacje bez drogich wyjazdowych konferencji czy kursów. Program wymaga jedynie merytorycznej współpracy i zasilenia go niezbędnymi informacjami przez PZPN i UEFA.

 

Czytaj także: Na piłkarskie salony przez internet?

Ponadto Grupa TP posiada gotowe rozwiązanie wspierające bezpieczeństwo na stadionach, które spełnia wymagania ustawy o organizacji imprez masowych z marca 2009 r.

 

Rozwiązanie TP integruje na danym stadionie systemy bezpieczeństwa, centralne zarządzanie wejściem na stadion, system alarmowy i ratunkowy, studia TV. Dodatkowym atutem jest możliwość wykorzystania platformy do potrzeb innych imprez masowych, takich jak koncerty muzyczne.

 

Nie powinno dziwić, że Grupa TP wprowadza takie produkty. Firma od 2002 r. jako Główny Sponsor Reprezentacji finansuje drużynę narodową i ogólnopolski turniej 11-latków Orange Cup. W latach 2005-2008, jako tytularny sponsor Orange Ekstraklasy, Grupa zainwestowała kilkadziesiąt milionów złotych w polskie kluby.

 

Czytaj także: Piłkarski Puchar Polski w Orange

Więcej na ten temat w oryginalnym artykule:

 

E-learning pomoże polskiej piłce?