Polskie internautki z zakupami nie przesadzają

Ponad 60% internautek przebadanych przez serwis Szafa.pl twierdzi, że nie jest uzależniona od robienia zakupów. Jednocześnie niemal 90% ankietowanych przyznaje, że kupowanie ubrań wpływa na poprawę ich humoru.

Zdecydowana większość respondentek - prawie 85% - kupuje ubrania bądź wymienia się nimi za pośrednictwem internetu. Około 38% badanych deklaruje, że robi to kilka razy w miesiącu, niecałe 28% korzysta z tej możliwości rzadziej niż raz na miesiąc, a 10% zajmuje się tym kilka razy w tygodniu.

Około 45% kobiet wydaje na ubrania kwoty w przedziale między 101 a 250 zł na miesiąc. Ponad 1/3 respondentek deklaruje wydatki na poziomie mniejszym niż 100 zł miesięcznie. Jeśli się weźmie pod uwagę, że ponad 80% internautek przyznaje się do kupowania używanej odzieży, wyniki badań przestają dziwić. 56% respondentek dokonuje takich zakupów w sklepach z używaną odzieżą, a prawie 40% robi to za pośrednictwem serwisów internetowych.

>> Czytaj także: Zamień ubrania przez internet

Ponad 70% mężczyzn wie, ile ich partnerki wydają na ubrania oraz dodatki - tak przynajmniej twierdzą same zainteresowane. Tylko niespełna 22% respondentek uważa, że ich partnerzy nic na ten temat nie wiedzą. Jak wynika z badań, prawie 20% kobiet może liczyć na wsparcie finansowe ze strony partnera podczas zakupów.

Większości respondentek zdarza się kupować bądź otrzymywać ubrania i dodatki jako prezenty świąteczne - ponad 91% wskazań. Prawie 70% ankietowanych kobiet przyznaje, że tego rodzaju prezenty bywają nietrafione. Co z nimi robią? Ponad 40% badanych pozbywa się ich, sprzedając lub wymieniając za pośrednictwem internetu. 20% kobiet wskazało odpowiedź "leżą w szafie i zarastają kurzem", około 10% kobiet nosi niepasujące im ubrania, aby nie sprawić przykrości osobom, od których je otrzymały.

>> Czytaj także: Szafka - kiedy kryzys dosięgnie rodziców

Badanie zostało wykonane przez serwis internetowy Szafa.pl pod koniec listopada i na początku grudnia br. na losowo dobranej grupie użytkowniczek serwisu. Łączna liczba respondentek wynosiła 1356 osób.

Więcej na ten temat w oryginalnym artykule:

 

Polskie internautki z zakupami nie przesadzają