Na Dzień Kobiet buty z USA?

Dzień Kobiet to kolejna po Walentynkach okazja dla e-sprzedawców, ale niekoniecznie dla polskich. Jeśli chcesz kupić kobiecie prezent markowy, warto spróbować międzynarodowego e-handlu. Oszczędności wynikające z kupowania za granicą mogą sięgać nawet 50%.

Do tego, że Dzień Kobiet w tym roku nie musi być kryzysowy, przekonuje eBay. Według jego analiz ceny odzieży i obuwia są wyraźnie niższe w USA, Wielkiej Brytanii oraz we Francji. Internauci nie muszą natomiast udawać się w podróż po wymarzony prezent, bo mają do dyspozycji międzynarodowe serwisy aukcyjne.

 

Przykładowo cena markowych jeansów, które kupione w USA wraz z przesyłką kosztują 98 zł, w Polsce sięga 160 zł. Koszt oryginalnych butów sportowych z Hiszpanii to jedyne 80 zł, kiedy w Polsce za ten sam model trzeba zapłacić 267 zł.

 

 

Tańsza jest także elektronika użytkowa, która kosztuje średnio o 17% mniej na Wyspach Brytyjskich oraz o ponad 20% mniej w Stanach Zjednoczonych. Taniej za granicą można także kupić kosmetyki i luksusowe akcesoria.

 

Okulary sygnowane nazwiskiem znanego projektanta we Francji kosztują około 900 zł, w Polsce zaś cenę 1200 zł można uznać za promocyjną. Markowe perfumy, które można zakupić z Niemiec już za 169 zł, w Polsce kosztują 273 zł.

 

>>> Czytaj: Handel: Lubimy pobranie i przedpłatę, kartom dziekujemy

Mimo niższych cen handel międzynarodowy wciąż nie wzbudza zaufania Polaków, na co wskazują ostanie badania Ipsos Belgium przeprowadzone na zlecenie Komisji Europejskiej .

 

Na pytanie: Jeśli miałbyś kupić następujące produkty, kupiłbyś je u sprzedawcy z innego państwa członkowskiego UE ? większość ankietowanych Polaków odpowiedziała "nie" - 41% w przypadku narzędzi technologii informacyjnej i komunikacyjnej, a 45% w odniesieniu do sprzętu gospodarstwa domowego.

 

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów domyśla się, że powodem może być zakres ochrony słabszych uczestników rynku w krajach UE, a także brak dostatecznej wiedzy oraz informacji o przepisach obowiązujących w innych państwach.

 

>>> Czytaj: Będziemy chętniej robić e-zakupy za granicą?

Więcej na ten temat w oryginalnym artykule:

 

Na Dzień Kobiet buty z USA?