Użytkownicy Wirtualnej Polski wybrali Człowieka Roku 2009

Bogdan Wenta, uważany za jednego z najwybitniejszych polskich trenerów piłki ręcznej, otrzymał 24% z blisko 50 tysięcy głosów oddanych przez internautów w plebiscycie "Człowiek Roku Wirtualnej Polski". Kolejne miejsce zajęły Anna Dymna (22% głosów) i Justyna Kowalczyk (9%).

Wszystkich kandydatów biorących udział w plebiscycie wytypowali użytkownicy Wirtualnej Polski . W drugim etapie konkursu spośród 10 najpopularniejszych nominacji wskazali osobę, która - ich zdaniem - postawą i działaniem najbardziej zasługuje na tytuł Człowieka Roku 2009. Zwycięzca, Bogdan Wenta , który szkoli obecnie zawodników reprezentacji Polski oraz kieleckiego klubu Vive Targi Kielce , to zdaniem użytkowników "profesjonalista", "świetny trener, oddany swojej drużynie", "sympatyczny człowiek, obdarzony wielką charyzmą, walczący o czystość i obiektywizm w sporcie".

 

>> Czytaj także: Najlepsze polskie blogi 2009 roku

Co ciekawe, w tej edycji plebiscytu poza podium znaleźli się politycy. Po 8% głosów zdobyli Lech Kaczyński, Donald Tusk i Mariusz Kamiński , co uplasowało ich na czwartej pozycji obok... Jerzego Owsiaka . W tym roku internauci Wirtualnej Polski wybrali osobę publiczną niezwiązaną z polityką, za to taką, która może wykazać się konkretnymi osiągnięciami - komentuje Krzysztof Cibor, Kierownik Działu Serwisów Informacyjnych WP.

 

Bogdan Wenta nie jest pierwszym sportowcem, który został uhonorowany przez internautów WP. W 2006 tytuł zdobył Raul Lozano, a w 2004 - Otylia Jędrzejczak. Ponadto w ubiegłych latach tytuł Człowieka Roku Wirtualnej Polski został przyznany: Januszowi Palikotowi (2008), Władysławowi Bartoszewskiemu (2007) oraz Donaldowi Tuskowi (2005).

 

Więcej na ten temat w oryginalnym artykule:

 

Użytkownicy Wirtualnej Polski wybrali Człowieka Roku 2009