"Polska na rowery"

To hasło nowej akcji zachęcającej do aktywnego wypoczynku i częstszej, korzystnej dla zdrowia jazdy na rowerze. W dniach 17-18 kwietnia w całej Polsce odbędą się weekendowe rajdy rowerowe. Lokalne imprezy można zgłaszać na specjalnej stronie internetowej.

Pierwsza edycja akcji "Polska na rowery" rozpoczęła się w połowie marca publikacjami na łamach "Gazety Wyborczej" i Sport.pl. Punktem kulminacyjnym wiosennego cyklu będzie weekend rowerowy, łączący fanów jazdy na rowerze w całej Polsce w dniach 17-18 kwietnia 2010 r.

 

"Polska na rowery" ma zmobilizować samorządy lokalne, szkoły i wszystkich pasjonatów dwóch kółek, by w kwietniowy weekend zorganizowali rajdy rowerowe. Imprezy można zgłaszać na specjalnej platformie polskanarowery.pl . W miarę rejestrowania imprez powstawać będzie wirtualna "rowerowa mapa Polski" - dzięki niej każdy chętny sprawdzi, gdzie w okolicy może wystartować 17 i 18 kwietnia.

 

W walce o zdrowie i świetną zabawę organizatorów akcji wspiera kadra Polski w kolarstwie górskim: Maja Włoszczowska, Aleksandra Dawidowicz, Magda Sadłecka i trener Andrzej Piątek.

 

13 marca w "Gazecie Wyborczej" ukazał się pierwszy artykuł z "rowerowego" cyklu, który potrwa do połowy kwietnia. W kolejnych wydaniach "Gazety" i na Sport.pl pojawiać się będą materiały o tym, jak zdrowo i mądrze trenować, oraz powody, dla których organizatorzy akcji planują "rozkręcić" cały kraj. Fani wycieczek rowerowych znajdą też w tekstach porady, jak przygotować się do sezonu, jak wybrać rower i gdzie jeździć. Trener naszej kadry, Andrzej Piątek, odpowie na najciekawsze i najczęściej powtarzające się pytania czytelników.

 

Akcja "Polska na rowery", której organizatorami są "Gazeta Wyborcza" i Sport.pl, będzie prowadzona również w lecie i jesienią. Wszystkie teksty oraz informacje na temat akcji znaleźć można na stronie:

 

polskanarowery.pl

 

Więcej na ten temat w oryginalnym artykule:

 

"Polska na rowery"