ATMAN przejmuje całość sieci AC-X

W wyniku porozumienia z Crowley Data Poland należący do ATM S.A. ogólnopolski operator telekomunikacyjny ATMAN w ostatnich tygodniach przejął całkowitą odpowiedzialność (techniczną i handlową) za działanie w Polsce przedsięwzięcia AC-X.

AC-X to dedykowana sieć węzłów dostępowych (Gigabit Ethernet) powiązanych łączami międzymiastowymi o dużej przepustowości (N×10 Gb/s). Usługa kierowana jest przede wszystkim do operatorów telekomunikacyjnych, dostawców dostępu do internetu i portali. AC-X daje możliwość wymiany ruchu z innymi sieciami oraz internetowymi dostawcami treści.

 

>> Czytaj też: ATM: 10,83 mln zł zysku netto w 2009 roku

Jak podają przedstawiciele firmy ATM, w związku z coraz większą popularnością tego przedsięwzięcia w najbliższym czasie planowany jest dalszy rozwój sieci poprzez utworzenie kolejnych węzłów AC-X w nowych lokalizacjach oraz wprowadzenie węzła integrującego operatorów przyłączonych do portów 10 Gb/s - poinformowali przedstawiciele firmy.

 

Jednocześnie kolejnym węzłem AC-X zostało należące do ATM S.A. centrum kolokacyjne Telehouse.Poland. Jest to obecnie trzeci węzeł AC-X na terenie Warszawy działający równorzędnie z węzłami w LIM i centrum kolokacyjnym ATMAN Grochowska. Rozszerzenie sieci o nowy węzeł zapewni klientom Telehouse.Poland dostęp do wszystkich usług operatora ATMAN oraz możliwość wymiany ruchu IP między sobą.

 

www.ac-x.pl

 

>> Czytaj też: ATMAN obecny w trzech największych węzłach międzyoperatorskich w Europie

Więcej na ten temat w oryginalnym artykule:

 

ATMAN przejmuje całość sieci AC-X

 

Warto przeczytać też: