Microsoft wśród 10 najlepszych polskich pracodawców 2010

W tegorocznej edycji badania Najlepszych Miejsc Pracy wyłoniono 10 najlepszych pracodawców oraz przyznano dwa wyróżnienia specjalne. Laureaci zostali wyłonieni po przebadaniu spółek zatrudniających w sumie około 50 tys. pracowników.

31 marca br. Great Place To Work Institute Polska, podczas uroczystej Gali w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, ogłosił listę Najlepszych Miejsc Pracy Polska 2010.

 

Wśród dziesięciu Najlepszych Miejsc Pracy Polska 2010 znalazły się firmy, które przekroczyły minimalny próg wyników Trust Index na poziomie 60%, wyznaczony przez Great Place to Work Institute Europe, oraz uzyskały pozytywną ocenę kultury organizacyjnej i stosowanych praktyk HR.

 

Laureatami rankingu Najlepszych Miejsc Pracy Polska 2010 zostały:

 

Przedsiębiorstwa zatrudniające powyżej 1000 pracowników

 

  1. Grupa IKEA w Polsce
  2. Alior Bank S.A.
  3. Leroy Merlin Polska Sp. z o.o.

Przedsiębiorstwa zatrudniające poniżej 1000 pracowników

 

  1. Bristol-Myers Squibb w Polsce
  2. Instytut Nafty i Gazu
  3. Microsoft Sp. z o.o.
  4. SC Johnson Sp. z o.o.
  5. Medtronic Poland
  6. Laboratorium Kosmetyczne Dr Irena Eris
  7. Lek S.A. - Sandoz TechOps

Organizatorzy badania przyznali również dwa specjalne wyróżnienia. Nagrodę dla "Firmy przyjaznej rodzinie" otrzymała Grupa IKEA w Polsce. Leroy Merlin Polska Sp. z o.o. został natomiast uhonorowany tytułem "Firma z Pasją" za wdrażanie praktyk, dzięki którym pracownicy mogą rozwijać swoje zainteresowania.

 

- Tegoroczne badanie wskazuje, że polskie przedsiębiorstwa doskonale rozumieją rosnące znaczenie tworzenia optymalnych warunków pracy dla swoich pracowników. Jednak wspaniałe miejsca pracy to coś więcej niż bezpieczne i ergonomiczne stanowisko pracy. Poczucie współodpowiedzialności za osiąganie celów przedsiębiorstwa, duma z działalności dobroczynnej prowadzonej przez pracodawcę i zaufanie do kadry kierowniczej to ważne cechy wyróżniające wspaniałe miejsca pracy od tych ledwie przeciętnych - mówi Paweł Bochniarz , prezes Great Place To Work Institute Polska.

 

W badaniu wykorzystano wskaźniki Trust Index oraz Culture Audit. Pierwszy z nich - Trust Index - mierzy poziom zaufania, dumy i koleżeństwa w miejscu pracy. W specjalnie opracowanych ankietach wypowiada się reprezentatywna próba pracowników badanego przedsiębiorstwa. Natomiast drugi ze wskaźników - Culture Audit - to ocena praktyk z zakresu zarządzania kapitałem ludzkim przeprowadzona według identycznych na całym świecie kryteriów opracowanych przez Instytut.

 

Badanie Great Place To Work ma ponad dwudziestoletnią historię i realizowane jest obecnie w 44 krajach świata. Corocznie uczestniczy w nim 3,500 przedsiębiorstw zatrudniających ponad 1,2 miliona pracowników.

 

najlepszemiejscapracy2010.pl

 

Więcej na ten temat w oryginalnym artykule:

 

Microsoft wśród 10 najlepszych polskich pracodawców 2010

 

Warto przeczytać też: