Ponad 300 polskich gazet i czasopism na iPadzie

Nieliczni polscy użytkownicy nowego gadżetu Apple mogą już cieszyć się z bezpłatnej aplikacji umożliwiającej czytanie ponad 300 gazet i czasopism na iPadzie. E-wydania przygotowane przez spółkę eGazety są wiernymi kopiami edycji papierowych, a program jest rozwinięciem dostępnego od czerwca 2009 eGazety Readera w wersji na iPhone i iPod touch.

Bezpłatna aplikacja eGazet dostępna jest w AppStore od 1 kwietnia. Wśród tytułów, które można czytać (odpłatnie) za pośrednictwem serwisu eGazety, są m.in. czołowe polskie dzienniki, tygodniki opiniotwórcze, prasa lokalna, a także specjalistyczna.

 

eGazety na iPad Jak zapewniają przedstawiciele eGazety.pl, wydania elektroniczne wygrywają z prasą tradycyjną ceną oraz szybkością dotarcia do czytelnika. Ceny są niższe niż w przypadku tradycyjnych wersji, a nowe wydania są dostępne jeszcze zanim papierowe gazety i czasopisma trafią do kiosków. Osoby, które chciałyby przekonać się, jak czyta się prasę na iPadzie, mogą wybierać spośród licznych egzemplarzy darmowych.

 

>> Czytaj też: iPad zwiastuje koniec bezpłatnych newsów online?

- Bacznie obserwujemy rozwój urządzeń, dzięki którym e-wydania stają się naprawdę mobilne i wykorzystują wszystkie swoje atuty. Bez wątpienia iPad ma w tym momencie największe szanse, by dokonać prawdziwego skoku jakościowego na rynku e-prasy - komentuje Piotr Żychliński, prezes eGazety.pl.

 

Aplikacja na iPada jest dopełnieniem oferty serwisu eGazety.pl dla użytkowników urządzeń firmy Apple. Od niedawna dostępna jest bowiem wersja beta eGazety Readera dla systemu operacyjnego Mac OS.

 

>> Czytaj też: Czym HP Slate zaatakuje iPada? (wideo)

Więcej na ten temat w oryginalnym artykule:

 

Ponad 300 polskich gazet i czasopism na iPadzie

 

Warto przeczytać też: