NaSygnale - ciemna strona życia w Wirtualnej Polsce

Nasygnale.pl prezentuje ciemną stronę życia społecznego - dominują w nim informacje związane z przestępczością, kryminalno-sensacyjne. Jak informują przedstawiciele Wirtualnej Polski, w nowym serwisie portalu znajdziecie przede wszystkim wiadomości o przestępstwach, wykroczeniach, zbrodniach, korupcji, fałszerstwach i wypadkach drogowych.

Nasygnale.pl to odpowiedź Wirtualnej Polski na cieszący się coraz większą popularnością serwis Policyjni wydawany w ramach portalu Gazeta.pl. W nowym produkcie WP znajdziemy nie tylko informacje, raporty czy statystyki, ale również treści multimedialne (zdjęcia i filmy). Jedną ze sztandarowych sekcji ma być List gończy , w której prezentowane są fotografie lub portrety pamięciowe najgroźniejszych przestępców poszukiwanych przez Policję i Interpol.

 

Przedstawiciele Wirtualnej Polski zapewniają, że nowy serwis nie jest jednak nastawiony wyłącznie na sensację ani na przekazywanie informacji o zdarzeniach kryminalnych. Misją nasygnale.pl jest również piętnowanie przestępczości oraz wskazanie sposobów obrony przed nią.

 

>> Czytaj też: Internauci chcą zaostrzenia kar za napaść na policjanta

Nasygnale.pl Serwis ma NaSygnale ma również przybliżać internautom pracę Policji oraz wspierać inicjatywy, które mogą przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa w polskich domach, szkołach, na ulicach. Redakcja witryny obiecuje przywiązywać także dużą wagę do treści poradnikowych.

 

- Każdy z nas chciałby czuć się bezpieczny i pewny, że niezagrożeni są także jego najbliżsi. Dlatego dużą wagę przywiązywać będziemy w serwisie do porad. Podpowiemy, jak ustrzec się napadu czy kradzieży, jak zabezpieczyć dom przed włamaniem. Ostrzegać będziemy przed najniebezpieczniejszymi miejscami w naszych miastach czy na osiedlach - wyjaśnia Sylwia Miszczak z Wirtualnej Polski, kierownik projektu.

 

Redakcja zaprasza również do współpracy samych internautów. Często to właśnie oni informują media o przestępstwach i poszkodowanych, licząc na to, że nagłośnienie wydarzenia sprawi, iż pokrzywdzeni otrzymają pomoc, której potrzebują, a złoczyńcy odpowiednią karę. Będziemy zwracali uwagę też na takie sygnały - dodaje Sylwia Miszczak.

 

nasygnale.pl

 

>> Czytaj też: Policja uruchomiła kanał wideo na YouTube

Więcej na ten temat w oryginalnym artykule:

 

NaSygnale - ciemna strona życia w Wirtualnej Polsce

 

Warto przeczytać też: