Internetowy uniwersytet dzieci ma już rok

Prowadzą niemal siedemset internetowych klubów naukowych, choć najmłodsi z nich nie skończyli nawet dziesięciu lat. Niektórzy układają łamigłówki i opowiadają o ulubionych książkach, inni zrzeszają fanów "Gwiezdnych wojen" czy miłośników szczeniaków. Portal Uniwersytet Dzieci od 10 kwietnia br. obchodzi swoje pierwsze urodziny. Urodziny będą świętowane przez cały kwiecień, w tym czasie na użytkowników portalu będzie czekało wiele interaktywnych atrakcji.

Serwis należący do Uniwersytetu Dzieci nie służy wyłącznie studentom. Jego zawartość stanowią przede wszystkim kluby naukowe - otwarte dla wszystkich mini serwisy tematyczne, podzielone na sześć kategorii: przyroda, człowiek, technika, matematyka, świat i pasje.

 

Spośród kilkunastu tysięcy zarejestrowanych użytkowników portalu dziewięć tysięcy kont założyły dzieci . Dla wielu z nich serwis Uniwersytetu Dzieci był pierwszą okazją do poznania internetu jako interaktywnego narzędzia do zdobywania wszechstronnej wiedzy, a nie tylko będącego źródłem rozrywki.

 

Uniwersytetdzieci.pl Jednym z najchętniej odwiedzanych klubów tematycznych jest kącik zagadek matematycznych i logicznych prowadzony przez Beniamina, w którym można zmierzyć się z zagadką Einsteina lub pomóc Jasiowi sprawiedliwie podzielić czekoladę. W najaktywniejszym, politechnicznym klubie Nikodema "Brakujące ogniwo" trwają dyskusje o tym, czy światło może być tak ostre, jak brzytwa, skąd się bierze prąd i co można zrobić z zużytymi bateriami. Najmłodsi użytkownicy mogą tworzyć i układać puzzle oraz publikować zdjęcia i rysunki pasujące do danego tematu.

 

>> Czytaj też: Czego dzieci szukają w sieci

Dzięki prostym instrukcjom zamieszczonym na portalu dzieci stawiające pierwsze kroki w internecie mogą nauczyć się edytowania tekstu, publikacji fotografii w sieci i innych umiejętności związanych z komunikacją za pośrednictwem globalnej sieci. Jest to także właściwe miejsce do rozwijania wspólnych zainteresowań rodzica i dziecka oraz dzielenia się nimi z innymi użytkownikami społeczności internetowej.

 

Nad bezpieczeństwem serwisu i jego młodych użytkowników czuwa redakcja, kilka razy dziennie monitorując zawartość witryny. Portal należy też do programu "strona przyjazna dzieciom".

 

Uniwersytetdzieci.pl

 

>> Czytaj też: Reklamy na GG nieodpowiednie dla dzieci

Więcej na ten temat w oryginalnym artykule:

 

Internetowy uniwersytet dzieci ma już rok

 

Warto przeczytać też: