Imagine Cup 2010: 10 najlepszych zespołów z Polski w Projektowaniu Oprogramowania

Znamy już dziesięć zespołów, które będą rywalizować o prawo reprezentowania Polski w kategorii Projektowanie Oprogramowania podczas światowych finałów Imagine Cup, międzynarodowego konkursu technologicznego dla studentów organizowanego przez Microsoft. Zwycięzców tej kategorii poznamy na finałach krajowych, które odbędą się 21 kwietnia w Warszawie.

Do ścisłego finału polskiej edycji konkursu Imagine Cup w kategorii Projektowanie Oprogramowania zakwalifikowały się następujące zespoły:

 

 • DreamCraft z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu;
 • eVolve z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu;
 • Farsighters z Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie;
 • FteamS z Politechniki Łódzkiej (laureat drugiego miejsca w ubiegłorocznej edycji Imagine Cup w kategorii Interoperacyjność);
 • MUTANT z Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie;
 • PolishDreamTeam z Politechniki Białostockiej;
 • Sampi Design z Politechniki Rzeszowskiej;
 • sinciPUT z Politechniki Poznańskiej;
 • The Eradicators z Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie;
 • Zippies z Politechniki Łódzkiej.

Krajowe finały Imagine Cup odbędą się 21 kwietnia w siedzibie Instytutu Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie, który jest partnerem konkursu i współorganizatorem wydarzenia.

 

- Startujący w szranki tego technologicznego konkursu uczą się zrozumienia potrzeb użytkownika, pracy w zespole projektowym, dopasowania produktu do potrzeb rynku i wreszcie jego prezentacji przed jury, przez co mogą sięgać z sukcesami po międzynarodowe laury - powiedziała Beata Bochińska , prezes Instytutu Wzornictwa Przemysłowego oraz sędzia konkursowej kategorii Projektowanie Oprogramowania. - W perspektywie laureaci polskiego Imagine Cup stanowić będą ważną grupę profesjonalistów projektujących dla nas nie tyle oprogramowanie, co raczej nowoczesne usługi zorientowane na pozytywne doświadczenie odbiorcy. Życzę uczestnikom Imagine Cup 2010 miejsc na podium i... w przyszłości dobrych, wymagających kreatywności miejsc pracy .

 

Ideą przewodnią konkursu Imagine Cup są kwestie istotne dla rozwoju cywilizacji. Studenci z całego świata, którzy przyjadą w lipcu do Polski na światowe finały konkursu, będą się starać rozwiązać największe problemy ludzkości określone w Milenijnych Celach Rozwoju ONZ z wykorzystaniem nowoczesnych technologii informatycznych.

 

>> Czytaj też: Imagine Cup 2009: Trzy polskie drużyny na podium

Tegoroczna edycja Imagine Cup składa się z pięciu kategorii konkursowych:

 

 • Projektowanie Oprogramowania, gdzie należy stworzyć system informatyczny,
 • mając do dyspozycji między innymi .Net Framework, Windows czy Windows Mobile. Główną nagrodą w konkursie jest 25 000 dolarów.
 • Projektowanie Gier, której celem jest stworzenie nowej gry komputerowej wykorzystującej Microsoft's XNA Game Studio 3.0 lub Silverlight 3.0 oraz Visual Studio. Główna nagroda to 25 000 dolarów.
 • Media Cyfrowe, gdzie maksymalnie dwuosobowe zespoły muszą stworzyć film internetowy poruszający tematykę tegorocznego przesłania Imagine Cup.
 • Technologie Informatyczne sprawdzające wiedzę i praktyczne umiejętności studentów pod względem tworzenia, wdrażania i nadzorowania systemów IT, które będą wydajne, funkcjonalne, stabilne i bezpieczne.
 • Projektowanie Systemów Wbudowanych, w której zespoły mają za zadanie opracowanie wbudowanego rozwiązania w oparciu o Windows Embedded CE 6.0 R2 oraz komputery kompaktowe. Do tej pory aż cztery zespoły z Polski zakwalifikowały się do drugiej rundy w kategorii Projektowanie Systemów Wbudowanych.

W Polsce Imagine Cup już od dwóch lat jest organizowany w ścisłej współpracy z Instytutem Wzornictwa Przemysłowego pod honorowym patronatem Ministerstwa Gospodarki. Sponsorami tegorocznej polskiej edycji konkursu Imagine Cup zostały firmy Dell, PTK Centertel, operator sieci Orange, Asseco Poland SA oraz Park Technologiczny - Miasteczko Multimedialne w Nowym Sączu, które ufundują nagrody dla zwycięzców finałów krajowych w kategorii Projektowanie Oprogramowania.

 

Więcej informacji o Imagine Cup 2010 można znaleźć na stronie konkursu .

 

>> Więcej w DI o Imagine Cup

Więcej na ten temat w oryginalnym artykule:

 

Imagine Cup 2010: 10 najlepszych zespołów z Polski w Projektowaniu Oprogramowania

 

Warto przeczytać też: