mBank: Tańsze wypłaty w bankomatach

mBank zareagował na zmiany na rynku kart płatniczych i udostępnił wypłaty we wszystkich bankomatach w Polsce w cenie znacznie niższej niż dotychczas. Usługę tańszych wypłat można aktywować od razu, za pośrednictwem zdalnych kanałów dostępu - poinformowali przedstawiciele mBanku.

Od 12 kwietnia br. mBank zaoferował swoim klientom usługę umożliwiającą wypłaty gotówki ze wszystkich bankomatów w Polsce, bez limitów, jeśli chodzi o liczbę czy wartość transakcji . Do tej pory za każdą wypłatę pieniędzy z obcej maszyny pobierana była prowizja w wysokości 5 zł.

 

Teraz, za kwotę 5 zł miesięcznie, będzie można dokonać bezprowizyjnych wypłat ze wszystkich bankomatów krajowych . Trzeba jednak wcześniej aktywować usługę tego typu wypłat za pośrednictwem systemu transakcyjnego mBanku lub u Operatora mLinii. Usługa jest aktywowana na dowolny okres, bez żadnych dodatkowych warunków i opłat - zapewnia mBank - i jest dostępna dla posiadaczy eKONTA w mBanku, którzy mają dowolną kartę debetową tej instytucji finansowej.

 

>> Czytaj też: Internetowe, standardowe, oszczędnościowe - które konto wybrać?

- Decyzja o wprowadzeniu usługi związana jest ze zmianami na rynku kart płatniczych. Dzięki obniżeniu kosztów za realizację wypłat w bankomatach możemy zaoferować Klientom nową, znacznie niższą cenę za korzystanie z maszyn w całym kraju. W cenie dotychczasowej jednej wypłaty z obcego bankomatu oferujemy teraz dostęp do transakcji w obcych maszynach bez względu na ich liczbę czy wartość - informuje Jacek Iljin , dyrektor biura sprzedaży produktów podstawowych mBanku.

 

Skorzystanie z nowej usługi jest dobrowolne. Klienci, którzy nie aktywują jej, nadal będą mieć możliwość bezprowizyjnej wypłaty środków z ponad 4,3 tys. maszyn w kraju (należących do sieci Euronet, Cash4You, eCard i BZ WBK). W tym przypadku opłata za każdą wypłatę gotówki z pozostałych maszyn nie zmieniła się i wynosi 5 zł.

 

mBank przypomina jednocześnie, że nie zmieniają się zasady wypłaty środków w bankomatach za granicą, które pozostają bezpłatne bez względu na kraj czy sieć.

 

>> Czytaj też: Najbezpieczniejsze banki internetowe w Polsce

Więcej na ten temat w oryginalnym artykule:

 

mBank: Tańsze wypłaty w bankomatach

 

Warto przeczytać też: