IBM zadowolony z zysków

Podążając śladami Intela oraz AMD, także i IBM zaprezentował bardzo dobre kwartalne wyniki finansowe. Coraz wyraźniej widać, że sytuacja się stabilizuje i wraca do stanu sprzed kryzysu.

Po tym, jak bardzo dobre wyniki finansowe zaprezentowały Intel oraz AMD , najwięksi producenci procesorów, można było oczekiwać, że firmy produkujące komputery także będą miały się czym pochwalić. IBM podał właśnie do wiadomości swoje kwartalne wyniki finansowe. Trzeba przyznać, że ma się czym pochwalić.

 

IBM osiągnął przychody na poziomie 22,9 mld USD, o 5 proc. wyższym niż rok wcześniej. Największy wzrost odnotowano w kategorii usług konsultingowych - 18 procent - oraz w przypadku sprzedaży oprogramowania - 11 procent. Zysk netto wyniósł 2,6 mld USD, o 13 procent więcej niż rok wcześniej, natomiast na jedną akcję 1,97 USD (wzrost o 16 procent). W całym roku IBM spodziewa się, że wyniesie on przynajmniej 11,20 USD.

 

Widać już wyraźne ożywienie na rynku komputerów w regionie Azji i Pacyfiku - przychody IBM zwiększyły się tam o 10 procent. EMEA, czyli Europa, Bliski Wschód oraz Afryka, zanotowały wzrost o 5 procent, natomiast obie Ameryki o 2 procenty.

 

Firma spodziewa się dalszego wzrostu przychodów we wszystkich kategoriach także w kolejnych kwartałach 2010 roku.

 

Więcej na ten temat w oryginalnym artykule:

 

IBM zadowolony z zysków

 

Warto przeczytać też: