Gdańsk: infoShare 2010 - nowe trendy na rynku IT

W dniach 13-14 maja br. już po raz czwarty odbędzie się w Gdańsku konferencja infoShare. Impreza poświęcona jest nowym trendom na rynku IT, marketingu, internetu. Jej myślą przewodnią jest dzielenie się wiedzą i doświadczeniami przez ekspertów z różnych specjalizacji. Program szykuje się niezwykle ciekawy i intensywny. Udział w konferencji jest bezpłatny.

- Tegoroczną konferencję po raz pierwszy podzieliliśmy na trzy ścieżki: pierwsza z nich odbędzie się 13 maja, dwie następne w kolejnym dniu 14 maja. Jak co roku, dni konferencyjne przedzielone zostały spotkaniem integracyjnym, które odbędzie w czwartkowy wieczór tuż przy piasku sopockiej plaży w Klubie Atelier - wyjaśnia Grzegorz Borowski , jeden z organizatorów konferencji.

 

- W tym roku do wystąpienia podczas konferencji udało nam się zaprosić wielu znakomitych i doświadczonych prelegentów - cieszy się Borowski. - Jesteśmy zaszczyceni faktem, że wykład inauguracyjny na temat "Czy Polacy mogą stać się społeczeństwem informacyjnym" wygłosi Maciej Witucki, prezes Grupy TP. Jest nam także bardzo miło, że istotne dla regionu pomorskiego znaczenie konferencji zostało potwierdzone honorowymi patronatami Prezydenta Miasta Gdańska - Pawła Adamowicza, a także Marszałka Województwa Pomorskiego - Mieczysława Struka.

 

Poza wspomnianym już powyżej wykładem Macieja Wituckiego, pierwszy dzień tegorocznego infoShare będzie zawierał prezentację Krzysztofa Kowalczyka i Grzegorza Jakackiego , twórców serwisu codility.com , pierwszych polskich zwycięzców dorocznego ogólnoświatowego konkursu Seedcamp, inicjatywy dedykowanej startupom o zasięgu globalnym. Krzysztof i Grzegorz opowiedzą o swoich doświadczeniach związanych z konkursem, wizycie w siedzibach "najgorętszych" firm Doliny Krzemowej (m.in. Google, Facebook), a także generalnie o wyzwaniach, jakie niesie ze sobą rozwój globalnego przedsięwzięcia.

 

We czwartek swoim doświadczeniem w prowadzeniu przedsięwzięć internetowych podzielą się także Rafał Agnieszczak (twórca m.in. fotka.pl, spolecznosci.pl) oraz Mariusz Składanowski (twórca demotywatory.pl). Pierwszy dzień konferencji uzupełnią wystąpienia znakomitych praktyków - Przemysława Liska (ODiTK) oraz Grzegorza Szostki (BanQSoft) na wiecznie interesujący temat porównania metodyk zwinnych i "tradycyjnych" prowadzenia projektów, a także Piotra Koniecznego , który już po raz trzeci podczas konferencji podzieli się z uczestnikami swoją olbrzymią wiedzą na temat bezpieczeństwa. Tym razem na tapecie znajdą się przypadki najbardziej spektakularnych ataków informatycznych.

 

Drugi dzień to dwie ścieżki konferencyjne umownie podzielone tematycznie na zagadnienia technologiczne oraz te bardziej "miękkie". W części technologicznej wystąpi m.in. Marek Sokołowski (Oracle) przewrotnie skupiając się na niebazodanowych rozwiązaniach przetwarzania danych. Robert Miłkowski (TalkTalk, UK) opowie o użyciu technologii FLASH (SSD) w data center, natomiast Sebastian Kruk podzieli się z prelegentami swoim wieloletnim doświadczeniem w temacie sieci semantycznej (Web 3.0). Ścieżka ta będzie gościć także Piotra Pietrzaka (Chief Technologist, IBM) oraz Bartłomieja Zass (Microsoft), który przekaże najnowsze informacje nt. możliwości technologii Silverlight. Sławomir Sobótka (Bottega Pracownia IT) ukaże aspekty świadomego używania wzorców projektowych i jego pozytywny wpływ na jakość oprogramowania. Ścieżkę uzupełni praktyczne studium przypadku. Łukasz Skrzypek przedstawi kulisy powstania i funkcjonowania pierwszego darmowego serwisu VOD w polskiej sieci - iplex.pl.

 

Ścieżkę "miękką" zainauguruje dyrektor IT Lukas Banku Tomasz Mnich z wystąpieniem na temat, jak doskonalić efekty swojej pracy w zespole. W części poświęconej najnowszym trendom marketingu wystąpią Natalia Hatalska , przedstawiając ideę neuromarketingu, a także Mariusz Woźnicki (Harder and harder), skupiając się na marketingu w serwisach społecznościowych. Maciej Rosa (inConsulting) pokaże, jak skutecznie (optymalnie przychodowo) zaplanować swoją karierę informatyka.

 

Pozostała część ścieżki zostanie poświęcona finansowaniu przedsięwzięć internetowych. Najpierw Przemysław Żyła (Ubik Business Consulting) opowie o praktycznych możliwościach wykorzystania funduszy UE w ramach programów 8.1 i 8.2. Następnie Małgorzata Jasnoch z Gdańskiej Fundacji Przedsiębiorczości przekaże informacje nt. pomocy, którą oferują gdańskie władze osobom chętnym na prowadzenie innowacyjnej działalności na terenie miasta. Całość uwieńczy panel dyskusyjny dot. finansowania nowych przedsięwzięć, w którym wezmą udział wieloletni inwestor Maciej Grabski (Business Angel Seedfund), Józef Balicki (Sieć Aniołów Biznesu Amber), Mirek Wąsowicz reprezentujący osoby poszukujące finansowania, a także wspomniana już Małgorzata Jasnoch. Całość dyskusji będzie moderowana przez Krzysztofa Kowalczyka.

 

Dla uczestników czwartej edycji infoShare został przygotowany konkurs, w którym nagrody ufundowała firma Nokia. Zasady konkursu są proste - należy przygotować pracę graficzną, która w prosty, czytelny, a jednocześnie kreatywny i niebanalny sposób będzie symbolizować ideę infoShare, czyli ideę dzielenia się wiedzą. Szczegółowe informacje dotyczące konkursu znajdują się na stronie infoshare.pl/konkurs .

 

- Konferencja po raz kolejny odbędzie się w Nowym Gmachu Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej. Dziękujemy władzom wydziału, w szczególności panu dziekanowi Krzysztofowi Goczyle, za udostępnienie audytorium, a także przedstawicielom Samorządu Studenckiego PG za pomoc w organizacji konferencji - mówi Andrzej Kiesz .

 

Konferencja infoShare jest inicjatywą, której autorami są Grzegorz Borowski, Andrzej Kiesz, Tomasz Pawul i Marcin Pokojski, organizowaną pod egidą Oddziału Pomorskiego Polskiego Towarzystwa Informatycznego.

 

Tradycyjnie udział w konferencji jest całkowicie bezpłatny. Wymagana jest tylko rejestracja. Szczegółowe informacje oraz rejestracja na stronie infoshare.pl

 

Więcej na ten temat w oryginalnym artykule:

 

Gdańsk: infoShare 2010 - nowe trendy na rynku IT

 

Warto przeczytać też: