Cyberprzemoc wśród Twoich uczniów? Zadzwoń!

Każdy pedagog, który zauważy zjawisko cyberprzemocy wśród wychowanków, może zwrócić się o pomoc w rozwiązaniu problemu, dzwoniąc pod numer 500 087 082, uruchomiony właśnie przez Fundację Kidprotect.pl w ramach projektu Szkoła Bezpiecznego Internetu.

Cyberprzemoc, czyli przemoc w sieci, jest zjawiskiem, które często dotyka dzieci i młodzież. Spędzając coraz więcej czasu w świecie wirtualnym, dzieci przenoszą do niego swoje emocje, zarówno pozytywne, jak i negatywne.

 

Cyberprzemoc to poniżanie innych na forach i czatach, rozsyłanie krępujących fotografii, podszywanie się pod innych użytkowników, wirtualne groźby.

 

Cyberprzemoc może nieść fatalne skutki, takie jak urazy psychiczne, przemoc fizyczna, a nawet próby targnięcia się na swoje życie.

 

- Od ośmiu lat zajmuje się problemem cyberprzemocy. Problem ten narasta wśród młodzieży szkolnej, co stwierdzamy po rosnącej liczbie zgłoszeń i próśb o pomoc. Dlatego stworzyliśmy specjalny numer telefonu, pod którym pedagodzy otrzymają fachową pomoc w przypadkach wymagających interwencji - mówi Jakub Śpiewak , prezes Fundacji Kidprotect.pl zajmującej się ochroną dzieci w internecie.

 

Konsultanci Fundacji Kidprotect.pl dyżurują pod nowym numerem telefonu - 500 087 082 - w poniedziałki i czwartki w godzinach 10.00-13.00 .

 

Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej

 

www.szkolabezpiecznegointernetu.pl

 

Więcej na ten temat w oryginalnym artykule:

 

Cyberprzemoc wśród Twoich uczniów? Zadzwoń!

 

Warto przeczytać też: