TEDxPoznań już w piątek, 28 maja

28 maja w Poznaniu w Centrum Kultury Zamek odbędzie się konferencja TEDxPoznań, której celem jest propagowanie innowacyjnych idei w popularno-naukowej formie. Poznański event organizowany jest na licencji amerykańskiej fundacji TED, która regularnie zaprasza do wystąpień światowe autorytety z najróżniejszych dziedzin.

TEDx Poznań będzie pierwszą edycją tego wydarzenia Polsce poza stolicą, podczas którego 10 prelegentów przedstawi swoje idee 100 uczestnikom oraz tysiącom fanów ze wszystkich zakątków świata oglądającym wydarzenie dzięki transmisji na żywo w internecie .

 

Utworzona w 1984 roku w Long Beach w Stanach Zjednoczonych konferencja TED dotyczyła na początku technologii, designu i rozrywki. Dziś obejmuje o wiele szerszy zakres tematyczny, a na jej forum wystąpili już między innymi Bill Clinton, James Cameron, Bill Gates czy Malcolm Gladwell. Od kilku lat amerykańska fundacja wspiera inicjatywy lokalne, czyli tak zwane TEDx, których do tej pory zorganizowano już ponad 300 na całym świecie.

 

TEDxPoznań: Od wolnej kultury do pomiarów kwantowych

Motywem przewodnim TEDxPoznań jest Ewolucja Idei (Evolution of an Idea). Zakres merytoryczny spotkania obejmie bardzo różne tematy. W Poznaniu swoje idee zaprezentują ludzie szeroko rozumianego świata nauki, kultury i biznesu. Wystąpią między innymi:

 

  • prof. Katarzyna Dziubalska, która opowie o zjawisku wymierania języków świata,
  • Marek Kowalczyk przedstawi metody skutecznego zarządzania projektami,
  • Mariusz Jarzębowski omówi nowatorskie podejście do interfejsów,
  • Paweł Sroczyński zaprezentuje ewolucję idei schronienia,
  • Jarosław Lipszyc przedstawi system edukacji w społeczeństwie informacyjnym,
  • Rafał Demkowicz-Dobrzański omówi ultra precyzyjne pomiary kwantowe,
  • Piotr Konieczny będzie opowiadał o współczesnych zagrożeniach ze strony hackerów i cyberprzestępców,
  • Agata Zyźniewska przedstawi relacje ludzkiego z nie-ludzkim.

TEDxPoznań został objęty oficjalnym patronatem Urzędu Miasta Poznania. Głównym sponsorem TEDxPoznań jest serwis Allegro.pl, a sponsorem sali Centrum Kultury Zamek. Patronat medialny nad wydarzeniem objęły telewizja WTK oraz portal epoznan.pl.

 

Szczegóły na stronie TEDxPoznan.com

 

Więcej na ten temat w oryginalnym artykule:

 

TEDxPoznań już w piątek, 28 maja

 

Warto przeczytać też: