Niagaro - muzyka na żądanie, także za darmo

Serwis oferujący muzykę na żądanie został uruchomiony przez Eurozet (właściciela m.in. Radia ZET). W tej chwili jest to wersja beta. Jego użytkownicy będą mogli słuchać ulubionej muzyki online, tworzyć własne playlisty i ściągać wybrane utwory w wersji mp3.

W bazie serwisu www.niagaro.pl znajduje się katalog ponad 2 milionów polskich i zagranicznych utworów. Serwis posiada mechanizmy badające gusta muzyczne użytkowników, a także pozwalające na poszukiwanie konkretnego rodzaju muzyki.

 

Do wyszukiwarki można wpisywać nie tylko wykonawców, tytuły piosenek, nazwy albumów czy gatunków muzycznych, ale także - dzięki możliwości tagowania playlist - klimat szukanej muzyki, np. samochodowa, imprezowa, romantyczna itd. Internauci, którzy dotąd korzystali z last.fm , mogą importować swoje listy odtwarzania do niagaro.

 

>>> Czytaj: Niekradnemuzyki.pl - antypiracka inicjatywa radiowców

Nowy serwis posiada elementy społecznościowe, umożliwiające m.in. poszukiwanie przyjaciół o podobnych gustach muzycznych. Serwis jest zintegrowany z Facebookiem. Docelowo przygotowywane są kolejne funkcjonalności umożliwiające interakcje między użytkownikami.

 

Platforma oferuje trzy poziomy dostępu:

 

  • darmowy bez konieczności logowania - użytkownicy mogą słuchać predefiniowanych playlist, a także skorzystać z mechanizmu dostosowującego muzykę do indywidualnych gustów użytkownika;
  • darmowy dla zarejestrowanych - daje dostęp do wszystkich playlist innych "niagarczyków", a preferencje użytkownika zostaną zapamiętane przez system;
  • odpłatny - można tworzyć własne playlisty, przy czym w tej opcji można skorzystać z dwóch rodzajów abonamentów - "kup dostęp" (umożliwiający streaming dowolnych utworów wybranych przez użytkownika w okresie: dobowym, tygodniowym, miesięcznym i rocznym) i "kup pakiet" (umożliwiający miesięczny lub roczny streaming dowolnych utworów wybranych przez użytkownika, a także dostęp do ściągania mp3).

Ceny za dostęp do usług odpłatnych oferowanych przez serwis zaczynają się od 3 zł + VAT (pakiety - od 9,99 zł + VAT). Opłat można dokonywać za pomocą SMS-ów, przelewów lub karty kredytowej. Pobieranie piosenek jest płatne, zaczyna się od 55 gr. Pliki nie są zabezpieczone przed kopiowaniem.

 

Wchodząc na muzyczną platformę Grupy Eurozet, będzie można dowiedzieć się również, czego słuchają polscy celebryci, którzy zostali zaproszeni do stworzenia własnych playlist.

 

>>> Czytaj: Wspólna firma połączy GG Network i Eurozet

Więcej na ten temat w oryginalnym artykule:

 

Niagaro - muzyka na żądanie, także za darmo

 

Warto przeczytać też: