Adobe Photoshop Lightroom 3 już na rynku

Firma Adobe poinformowała o wprowadzeniu na rynek oprogramowania Adobe Photoshop Lightroom 3 dla systemów Windows i Mac OS. Lightroom 3 to narzędzie do obróbki fotografii cyfrowych, umożliwiające organizowanie, retuszowanie i prezentowanie prac przy użyciu jednej aplikacji.

Jak zapewniają twórcy, oprogramowanie Lightroom 3 zostało zmodernizowane od podstaw, z myślą o szybkości działania i czasie reakcji. Dodano funkcję podglądu i ustawienia zapewniające użytkownikowi dostęp do funkcji sortowania i wyszukiwania obrazów.

 

Mechanizm przetwarzania plików surowych wyposażony został w system redukcji szumów i narzędzia poprawiające ostrość. Dodatkowo użytkownicy mogą zarządzać plikami wideo DSLR i importować je oraz korzystać z funkcji wyświetlania zdjęć bezpośrednio po ich zarejestrowaniu aparatem (Tethered Shooting, dostępne w wybranych aparatach firmy Nikon i Canon).

 

>> Czytaj też: Adobe: Photoshop Mobile dla iPhone

- Publiczną wersję beta oprogramowania Lightroom 3 pobrano ponad 600 000 razy, dzięki czemu uzyskaliśmy ogromną ilość bezcennych opinii, zarówno od profesjonalnych fotografów, jak również od zaawansowanych amatorów - tłumaczy Kevin Connor , wiceprezes ds. zarządzania produktami w dziale cyfrowego przetwarzania obrazu w firmie Adobe.

 

- Otwarty dialog, jaki prowadzimy z użytkownikami, umożliwia nam dalsze udoskonalanie oprogramowania Lightroom i oferowanie najlepszych narzędzi niezbędnych do tworzenia wysokiej jakości zdjęć. Cieszymy się, że tak dużo osób oczekuje ostatecznej wersji oprogramowania, dzięki której będą mogły korzystać ze wszystkich nowych funkcji, które pomagały opracowywać - dodaje Connor.

 

>> Czytaj też: Adobe: Projektowanie animacji flash bez pisania kodu

W nowej wersji rozszerzono również opcje zarządzania zdjęciami, dodając nowe funkcje publikowania albumów na umożliwiających to portalach internetowych. Użytkownicy portalu Flickr mogą synchronizować swoje konta z oprogramowaniem Lightroom. Integracja z dodatkowymi portalami publikującymi zdjęcia jest możliwa za pomocą dodatkowych modułów innych producentów. Oprogramowanie Lightroom 3 zawiera obecnie również opcję eksportu pokazów slajdów w formie plików wideo i możliwość dodania dźwięku i ekranów tytułowych.

 

Adobe Photoshop Lightroom 3 będzie dostępny w Polsce na przełomie czerwca i lipca u autoryzowanych przedstawicieli firmy Adobe. Sugerowana cena detaliczna produktu dla nowych użytkowników wyniesie 249 euro netto, a cena aktualizacji dla zarejestrowanych użytkowników oprogramowania Lightroom wyniesie ok. 80 euro netto.

 

Więcej na ten temat w oryginalnym artykule:

 

Adobe Photoshop Lightroom 3 już na rynku

 

Warto przeczytać też: