LinkScanner będzie czuwał nad użytkownikami Mac OS

Użytkownicy komputerów Apple mogą już sprawdzać za pomocą narzędzia LinkScanner, czy pod odnośnikami nie kryją się zagrożenia. Narzędzie obsługuje przeglądarki internetowe Safari oraz Firefox od wersji 3.x w górę. Produkt AVG wykrywa obecność zainfekowanych stron, testując cel każdego łącza URL w czasie rzeczywistym.

Według przeprowadzonych przez AVG Technologies badań 99 procent wszystkich zagrożeń pochodzi z sieci i nie można ich powstrzymać przy pomocy tradycyjnego oprogramowania antywirusowego. Zagrożenia te mogą czyhać na znanych witrynach albo kryć się w popularnych aplikacjach serwisów społecznościowych. Mogą pojawiać się i znikać w przeciągu godzin, nie wzbudzając podejrzeń nieuważnych internautów. Coraz częściej stają się niebezpiecznymi narzędziami w rękach cyberprzestępców, którzy korzystając z ich funkcjonalności rozsyłają złośliwe oprogramowanie - tzw. malware.

 

>> Czytaj też: Wykorzystanie serwisów społecznościowych w firmach a bezpieczeństwo

- Użytkownicy Maca byli dotychczas mniej narażeni na wirusy i ataki z powodu swojego mniejszego udziału w rynku. Sytuacja ta jednak szybko się zmienia i obecnie żaden system operacyjny nie jest na nie uodporniony. Współczesne ataki wykorzystują sieć do rozprzestrzeniania złośliwego oprogramowania, którego celem są przeglądarki internetowe oraz luki w aplikacjach - mówi J.R. Smith, Dyrektor Generalny AVG Technologies.

 

LinkScanner jest stale aktualizowany przy pomocy danych zgromadzonych przez zespół badaczy AVG oraz informacji nadsyłanych przez członków społeczności AVG. Oprogramowanie sprawdza każdą stronę internetową w czasie rzeczywistym, jeszcze zanim zostanie ona otwarta i w razie zagrożenia ostrzega użytkowników, aby powstrzymali się przed jej otwarciem.

 

>> Czytaj też: Stany Zjednoczone przodują w liczbie złośliwych witryn

- LinkScanner dla Mac to pierwszy krok w stronę bezpieczeństwa danych, tożsamości i pieniędzy użytkowników systemów operacyjnych Mac. Nowy LinkScanner został ulepszony, by zapewnić jego użytkownikom jeszcze wyższy poziom bezpieczeństwa - uchronić ich przed oszustwami, phishingiem oraz złośliwymi aplikacjami serwisów społecznościowych zachęcającymi internautów do udostępniania swoich poufnych danych - dodaje Smith.

 

LinkScanner dla Mac OS dostępny jest bezpłatnie na stronie internetowej AVG Download

 

Więcej na ten temat w oryginalnym artykule:

 

LinkScanner będzie czuwał nad użytkownikami Mac OS

 

Warto przeczytać też: