Kontrowersyjne filmy będą miały swoje pięć minut

19 i 20 czerwca w Katowicach odbędzie się II Festiwal Filmów Kontrowersyjnych "Koniec manipulacji - świadomy wybór", przemieniając tym samym spokojne na co dzień Rondo Sztuki w największy w Polsce przegląd treści związanych z dziennikarstwem śledczym oraz alternatywnym postrzeganiem świata.

Organizatorzy przygotowali kilkanaście projekcji filmowych, wykładów i paneli dyskusyjnych. W czym wobec tego tkwi kontrowersja? Filmy ujawniają największe oszustwa naszych czasów, których nie jesteśmy świadomi.

 

- Gdyby informacje, które chcemy przedstawić, były dostępne w głównych kanałach informacyjnych, to organizowanie tego typu przedsięwzięcia byłoby zbyteczne - mówi Krzysztof Słupianek , organizator festiwalu. - Jednak w sytuacji, gdy media zależą w znacznej mierze od korporacyjnych reklamodawców, którym zależy na przemilczaniu niewygodnych dla nich tematów, jesteśmy zmuszeni do przekazywania informacji innymi kanałami. Stąd nazwa pierwszego dnia: koniec manipulacji - dodaje Słupianek.

 

>> Czytaj też: Festiwal filmowy odniósł sukces w sieci

Program II Festiwalu Filmów Kontrowersyjnych - Drugi dzień poświęcamy na przekazywanie informacji o najnowszych odkryciach naukowych, według których możemy kreować rzeczywistość za pomocą myśli i intencji - tłumaczy Maciej Tworzowski , współorganizator. - Naukowcy otwierają się również na tematy, których do tej pory unikali, a które mają znaczny wpływ na zrozumienie wszechświata i nas samych - dodaje.

 

>> Czytaj też: iplex pokaże "Porno od 9 do 17"

Organizatorzy gwarantują, że trudno będzie nam uwierzyć, że tego nie wiedzieliśmy. Poza tym wstęp jest wolny, a dla gości przygotowano darmowe płyty DVD oraz inne niespodzianki. Festiwal jest przedsięwzięciem non-profitowym i powstał bez wydania złotówki, wyłącznie dzięki wymianie barterowej.

 

Więcej informacji na stronie festiwalu ffk.org.pl

 

Więcej na ten temat w oryginalnym artykule:

 

Kontrowersyjne filmy będą miały swoje pięć minut

 

Warto przeczytać też: