Udostępniono zwiastun pierwszego polskiego filmu 5D

Dzięki współpracy studia Virtual Magic z firmami Budgast S.C. i AMD wkrótce w kinach pojawi się produkcja "Asylum 5D".

Zwiastun pierwszego polskiego filmu 5D pod tytułem "Asylum 5D" można już obejrzeć w sieci, a cała produkcja jest prawie na ukończeniu. Akcja horroru, utrzymanego w mrocznym klimacie, rozgrywa się w opuszczonym zakładzie dla obłąkanych.

 

Asylum 5D Widzowie przeniosą się do korytarzy i sal szpitalnych, gdzie będą świadkami niespodziewanych zdarzeń, a także na własnej skórze przekonają się o grozie tego miejsca. Oficjalna premiera planowana jest na początek lipca, a od 1 maja w wybranych kinach sieci Budgast S.C. trwają już przedpremierowe pokazy pierwszej części filmu.

 

>> Czytaj też: Piksele w kinie

Projekcje te mają na celu sprawdzenie reakcji widzów na odpowiednio zaplanowane "straszne" momenty w filmie. Większość uczestników seansów jest zaskoczona realizmem doznań, a skuteczność "oddziaływania" filmu potwierdzają krzyki i piski dochodzące z sal kinowych.

 

- "Asylum 5D" straszy, ale nie poprzez sceny przemocy, których w filmie nie ma. Emocji dostarcza za to mroczny klimat i zaskakująco prowadzona fabuła. Nieraz, w normalnym życiu, boimy się tylko cienia, który czai się nocą w kącie sypialni. "Asylum 5D" podąża właśnie tym tropem, pobudzając wyobraźnię i wyostrzając zmysły - mówi Daniel Zduńczyk, reżyser filmu.

 

Technologia 5D, poza trójwymiarowym obrazem, dostarcza dodatkowych bodźców, takich jak zapachy, powiewy wiatru bądź ruchome fotele, zsynchronizowanych z akcją filmu. Dzięki temu widzowie niemal namacalnie przenoszą się w scenerię wyświetlanych obrazów i są niejako otoczeni przez akcję. Mają też wrażenie realnego uczestnictwa w tym, co się dzieje na ekranie: "pełzają" po nich insekty, "spadają" przedmioty.

 

Firma AMD wyposażyła studio Virtual Magic w procesory komputerowe AMD Phenom II oraz wielordzeniowe procesory AMD Opteron. Cieszymy się, że możemy uczestniczyć w wydarzeniu, które jest z pewnością przełomowe dla polskiego kina. Tej produkcji towarzyszyć będą spore emocje i nadzieje. Wierzymy, że film odniesie prawdziwy sukces nie tylko w Polsce, ale i za granicą - uważa Bruno Murzyn, PR Manager AMD.

 

W "Asylum 5D" wykorzystano specjalnie opracowaną technologię TRUE 3D. Umożliwia ona odbieranie wykreowanej rzeczywistości w sposób bardzo zbliżony do naturalnego, minimalizując przy tym efekt zmęczenia oczu widza.

 

>> Czytaj też: Całkowicie darmowe kina internetowe

Trailer "Asylum 5D" można pobrać z oficjalnej strony: www.asylum5dcinema.com . Dostępna jest także wersja stereoskopowa zwiastuna .

 

Więcej na ten temat w oryginalnym artykule:

 

Udostępniono zwiastun pierwszego polskiego filmu 5D

 

Warto przeczytać też: