Bezpłatne szkolenia z prawa pracy w Akademii PARP

Elastyczne formy zatrudnienia, nawiązanie i rozwiązanie stosunku pracy, obowiązki i odpowiedzialność pracodawcy i pracownika to tylko niektóre zagadnienia opracowane w ramach nowego, bezpłatnego szkolenia typu e-learning w Akademii PARP.

Akademia PARP - strona główna Szkolenie "Prawo Pracy w MSP" zostało przygotowane dla osób, które chcą poznać całościowo tematykę prawa pracy lub zapoznać się z wybranymi zagadnieniami. Polscy eksperci prawa pracy sektora MSP opracowali materiał szkoleniowy, uzupełniony o praktyczne przykłady interpretacji skomplikowanych przepisów. W szkoleniu znalazły się też informacje o elastycznych formach zatrudnienia - o tym, w jakich sytuacjach mogą one być korzystne dla firmy i pracowników.

 

>> Czytaj też: Bezpieczeństwo sieci - szkolenie ze zniżką dla Czytelników DI

- Błędy w zakresie stosowania prawa podatkowego czy prawa pracy mogą przynieść wiele negatywnych konsekwencji. Systematyczne szkolenia w tych obszarach powinny być obowiązkowe tym bardziej, że z Akademią PARP można się kształcić bezpłatnie - uważa Aneta Grzyb-Hejduk , ekspert ds. szkoleń Akademii PARP.

 

Szkolenie " Prawo pracy w MŚP" składa się z ośmiu modułów tematycznych, pozwalających każdemu na zrozumienie specyfiki prawa pracy. Obecnie uruchomione zostały pierwsze trzy moduły dotyczące nawiązania stosunku pracy i rodzajów umów, elastycznych form zatrudnienia oraz ustania i zmian stosunku pracy . Dostępny jest także moduł szósty, który dotyczy czasu pracy, rozliczania godzin nadliczbowych oraz naliczania dni urlopowych. Pozostałe cztery moduły zostaną udostępnione jeszcze w lipcu - zapewniają przedstawiciele PARP.

 

Podobnie jak szkolenie z podatku VAT, "Prawo Pracy w MSP" będzie aktualizowane zgodnie z obowiązującym stanem prawnym. Jeszcze w tym roku dział finansowo-prawny będzie uzupełniany o kolejne szkolenia tak, aby w jednym miejscu uczestnicy mogli zdobyć wszechstronną, kompleksową wiedzę niezbędną do prowadzenia firmy. W przygotowaniu są szkolenia dotyczące pozostałych form opodatkowania przedsiębiorstw.

 

>> Czytaj też: Nowe szkolenia w Akademii PARP

Na portalu akademiaparp.gov.pl , oprócz szkolenia "Prawo Pracy w MSP", znajduje się 19 innych szkoleń, w tym szkolenia podatkowe i prawne: "Windykacja należności pieniężnych i zarządzanie płynnością MŚP", "Zabezpieczenie transakcji handlowych", "Biznesplan", "Zamówienia publiczne" oraz "Podatek VAT".

 

Więcej na ten temat w oryginalnym artykule:

 

Bezpłatne szkolenia z prawa pracy w Akademii PARP

 

Warto przeczytać też: