Wtyczka Trend Micro chroniąca przed atakami z użyciem IE

Do bezpłatnych narzędzi firmy Trend Micro dołączył Browser Guard 2010. Jest to łatwa w obsłudze wtyczka do Internet Explorera, która rozpoznaje niebezpieczne strony i blokuje ewentualne zagrożenia, zanim uda się im zainfekować komputer użytkownika.

Nowo udostępnione narzędzie chroni przed atakami znanymi jako Hydraq czy też Aurora . Cyberprzestępcy starają się bowiem wykorzystać niezałatane luki w przeglądarce Microsoftu natychmiast po upublicznieniu informacji o nich. Przykładowo, umieszczają na stronach internetowych złośliwy kod JavaScript w nadziei, że użytkownicy niezabezpieczonych wersji IE odwiedzą te strony i nieświadomie pobiorą szkodliwe oprogramowanie.

 

Browser Guard ma temu zapobiegać. W tym celu komunikuje się z infrastrukturą Trend Micro Smart Protection Network, która w sposób ciągły przetwarza dane o zagrożeniach pozyskiwane z rozległej sieci pułapek typu honeypot, pętli zwrotnych, robotów przeglądających sieć WWW, a także bezpośrednio od użytkowników, partnerów i zespołu TrendLabs.

 

Wtyczka współpracuje z Internet Explorerem w systemach operacyjnych Windows XP Home/Professional (z dodatkiem SP2 lub nowszym), Windows Vista (z najnowszym pakietem serwisowym) oraz Windows 7 .

 

Bezpłatne narzędzia zabezpieczające firmy Trend Micro oraz wersje próbne są dostępne do pobrania w serwisie Free.Antivirus.com .

 

>> Czytaj także: Tradycyjne testy antywirusów dają złudne poczucie bezpieczeństwa

Więcej na ten temat w oryginalnym artykule:

 

Wtyczka Trend Micro chroniąca przed atakami z użyciem IE

 

Warto przeczytać też: