Integer przejmuje CP Telecom i wchodzi na rynek e-commerce

Grupa Integer.pl w dniu 7 lipca włączyła w swoje struktury spółkę celową, która będzie działać w sektorze e-commerce. Wartość umowy wynosi 2 mln zł. Jej celem jest realizacja projektu z branży usług internetowych, z wykorzystaniem posiadanej przez Grupę infrastruktury teleinformatycznej i wypracowanych, nowatorskich przedsięwzięć z zakresu mobilnych płatności, usług opartych o technologie GSM oraz Paczkomatów 24/7.

Włączenie w struktury Grupy Integer.pl spółki działającej w obszarze e-commerce oraz akwizycja CP Telecom to kolejne etapy realizacji strategii zakładającej wejście w nowe obszary biznesowe . Rewolucyjne rozwiązania rynkowe - zapowiedziane przez Integer.pl - będą dostępne między innymi za pośrednictwem należącego do Grupy wirtualnego operatora telefonii komórkowej (MVNO).

 

>> Czytaj też: 1,46 mln zł dotacji na rozwój sieci paczkomatów

- Przeprowadzone inwestycje pozwolą nam zwiększyć udziały i umocnić pozycję rynkową Grupy przede wszystkim w sektorze e-commerce. Pro rozwojowa strategia przyjęta przez Integer.pl oraz InPost sprawia, że - bez względu na dotychczasowe osiągnięcia - nadal poszukujemy atrakcyjnych obszarów inwestycyjnych. Nasza wiedza i doświadczenie na rynku pocztowo-kurierskim oraz w zakresie e-handlu pozwalają nam podejmować kolejne ambitne wyzwania. Stąd też wzmożona aktywność Grupy Integer.pl w obszarze nowych technologii. Na końcu procesu jest jednak zawsze usługa logistyczna i o to właśnie chodzi - powiedział Rafał Brzoska , prezes Grupy Integer.pl.

 

W czerwcu 2010 roku spółka A4 - operator telekomunikacyjny należący do Grupy Integer.pl - przejęła od Carrefour Polska Sp. z o.o. oraz Effortel Polska Sp. z o.o. 100% udziałów o wartości nominalnej 5,4 mln zł w CP Telecom Sp. z o.o . Inwestycja jest kolejnym etapem wdrożenia przez firmę usług z zakresu marketingu bezpośredniego przy wykorzystaniu wirtualnego operatora GSM . Nowo przejęty podmiot wprowadzi na rynek pierwsze rozwiązania z segmentu Direct Marketingu już na przełomie III i IV kwartału 2010.

 

- Usługi oparte o technologie mobilne to kolejny element budowania przewagi konkurencyjnej Grupy na krajowym rynku. Segment rozwiązań wykorzystujących technologię GSM wciąż nie jest w naszym kraju w pełni zagospodarowany, a prowadzone przez nas analizy pokazują, że - podobnie jak w przypadku rynku usług pocztowych - możemy z sukcesem realizować kolejne projekty, wykorzystując aktualną niszę rynkową w tym sektorze. Mamy nadzieję, że nasza aktywność przyczyni się do budowy i rozwoju mobilnego społeczeństwa informacyjnego - dodaje Rafał Brzoska .

 

>> Czytaj też: UKE: Rynek pocztowy bardziej stabilny

Potencjał spółek z Grupy Integer.pl doceniają krajowe i międzynarodowe instytucje. InPost zwyciężył w międzynarodowym konkursie World Mail Awards 2010 , o czym pisaliśmy w Dzienniku Internautów. Wysoka dynamika przychodów i zysku netto spółki Integer.pl w latach 2006-2008 zaowocowała natomiast tytułem Geparda Biznesu województwa małopolskiego.

 

Więcej na ten temat w oryginalnym artykule:

 

Integer przejmuje CP Telecom i wchodzi na rynek e-commerce

 

Warto przeczytać też: