Najpopularniejsze smarfony wg Ceneo

Smartfony firm Samsung, HTC oraz Nokia cieszą się największą popularnością wśród polskich internautów - wynika z raportu Ceneo.pl

Najpopularniejsze telefony łączą w sobie cechy telefonu, organizera, a także podręcznego komputera. Posiadają klawiaturę qwerty bądź panel dotykowy , który daje możliwość pisania w tym systemie.

 

Ich podstawową funkcją jest możliwość łączenia się z internetem. To dzięki temu za pomocą smartfona możemy swobodnie korzystać z poczty e-mail, komunikatorów, serwisów społecznościowych itp. Inną kluczową cechą każdego smartfona jest posiadanie systemu operacyjnego umożliwiającego instalowanie na telefonie nowych aplikacji.

 

>> Czytaj też:  Nowości Sony Ericsson: Xperia X8, Yendo i Cedar

Najpopularniejsze smartfony wg Ceneo W pierwszej dziesiątce nie ma iPhone'a . Ceneo przypuszcza, że produkt amerykańskiej firmy Apple jest ciągle za drogi dla przeciętnego Kowalskiego i tylko nieliczni mogą sobie na niego pozwolić. Tylko cztery telefony kosztują powyżej tysiąca złotych. Pozostałe to tańsze i mniej zaawansowane modele.

 

Jeżeli chodzi o system operacyjny to aż cztery modele działają na systemie Symbian OS, dwa na Windows Mobile i dwa na Androidzie . W rankingu najwyżej plasuje się Samsung GT-S8500 Wave z systemem operacyjnym Bada OS.

 

Więcej na ten temat w oryginalnym artykule:

 

Najpopularniejsze smarfony wg Ceneo

 

Warto przeczytać też: