System do zarządzania urlopami ma opanować chaos

System Elektronicznej Akceptacji Urlopów to kolejne narzędzie poszerzające możliwości systemu ERP Impuls 5. Oprogramowanie usprawnia procedurę wnioskowania i akceptacji urlopów. Pozwala także na automatyczną aktualizację planów zadań pracowników.

Włączenie procedury akceptacji wniosków urlopowych w zintegrowany system informatyczny firmy ma zapewnieć zainteresowanym stronom bieżący dostęp do ewidencji wykorzystanych oraz planowanych urlopów. Rozwiązanie można połączyć z aplikacją CRM i automatyczną adnotacją o nieobecnościach poszczególnych członków zespołu w firmowym kalendarzu.

 

>> Czytaj też:  Pracownik na urlopie ma prawo do prywatności

- Wykorzystanie przysługujących dni wolnych, szczególnie w gorącym okresie urlopowym, może wprowadzić w przedsiębiorstwie spore zamieszanie. Szczególnie w kontekście planu pracy dla poszczególnych działów. Wprowadzenie zintegrowanego z systemem ERP rozwiązania informatycznego nie tylko przyspiesza samą procedurę, ale również usprawnia funkcjonowanie firmy - mówi Sławomir Kuźniak , Dyrektor ds. Konsultingu i Promocji w BPSC SA .

 

Wniosek Urlopowy firmy BPSC SA Wniosek wypełniony elektronicznie przez pracownika trafia do osoby zastępującej, a po jej akceptacji do przełożonego. Poprzez dostęp do ogólnej bazy danych systemu Impuls aplikacja typuje zarówno osoby, które mogą w danej chwili pełnić funkcję zastępcy , jak i osobę upoważnioną do zaakceptowania wniosku.

 

>> Czytaj też:  Urlop pod telefonem a prawa pracownika

Pracownik może w każdej chwili sprawdzić, na jakim etapie jest proces akceptacji jego wniosku. W przypadku odmowy, na którymkolwiek z etapów, otrzymuje informację o decyzji, ale także towarzyszące jej komentarze. Wnioskodawca ma również dostęp do informacji o urlopach osób, od których uzależniona jest akceptacja wniosku. Zaakceptowany wniosek przesłany jest w postaci e-maila do działu kadrowego .

 

Więcej na ten temat w oryginalnym artykule:

 

System do zarządzania urlopami ma opanować chaos

 

Warto przeczytać też: