Internauci wolą surfowanie po sieci od seksu

Internauci najchętniej wybierają surfowanie po sieci (90 proc.), podczas gdy seks wskazała nieco ponad jedna czwarta ankietowanych. Użytkownicy internetu wolne chwile poświęcają na przyjemności, korzystanie z mediów oraz wypełnianie codziennych obowiązków. Czas wolny przeznaczają chętniej na surfowanie po internecie, niż na pozostałe rozrywki - wynika z sondażu PBI.

Dzień wczorajszy  internauty

Badanie internautów - czas wolny Generalnie internauci w wolnych chwilach chętnie pozostają w domu , preferując spokojne spędzanie czasu. Poza surfowaniem w sieci najchętniej oglądają telewizję. Wykonywanie tej czynności poprzedniego dnia zadeklarowało ponad trzy czwarte badanych. Ponad połowa w chwilach relaksu czyta gazety , czasopisma lub książki. Niemal tyle samo deklaruje, że zajmuje się domem (sprząta, gotuje lub pierze). Nieco więcej niż ponad co czwarty badany wolne chwile spędza, uprawiając seks. Natomiast niemal co czwarty czas ten przeznacza na sport i rekreację. Najmniej ankietowanych przyznaje, że wolny czas przeznacza na wyjście do kina, teatru lub do restauracji.

 

Plany dotyczące czasu wolnego

Badanie internautów - czas wolny PBI zapytało także, na co badani przeznaczyliby 2 godziny wolnego czasu. Plany oraz stan faktyczny pokrywają się w przypadku korzystania z internetu. W obu pytaniach odpowiedź tę wskazało najwięcej internautów. Natomiast pozostałe odpowiedzi w sferze deklaracji są rozbieżne z odpowiedziami dotyczącymi tego, co respondenci robili wczoraj. Przykładowo, oglądanie telewizji w planach internautów znalazło się na dziewiątym miejscu z niewiele ponad 3 proc. wskazań, podczas gdy jej oglądanie poprzedniego dnia deklarowało trzy czwarte ankietowanych, co uplasowało tę odpowiedź na drugim miejscu. Wczoraj radia słuchało 44 proc., podczas gdy w planach odpowiedź ta uzyskała tylko półtora procenta.

 

>> Czytaj też:  Badania dzieci - komputer ważny, rodzina także

Planując wolne chwile, czas z rodziną spędziłoby 14,3 proc. ankietowanych. Nieco więcej niż co dziesiąty zadeklarował, że uprawiałby seks . Kolejne miejsca zajęły odpowiedzi typu: przeznaczenie 2 godzin wolnego czasu na sport i rekreację (8,1 proc.), wyjście ze znajomymi (7,1 proc.) etc. Czytanie książek zadeklarowało 5 proc. respondentów, podczas gdy czytanie gazet - niecały procent. Dwie godziny wolnego czasu przeznaczyłoby na pracę nieco ponad procent badanych.

 

Czynności wykonywane w sieci

Ankietowani szukają w sieci przede wszystkim różnego rodzaju informacji, np. na ulubionych witrynach, czytając newsy oraz korzystając z wyszukiwarek. Drugą w kolejności grupą czynności wykonywanych w sieci stanowi komunikowanie się. Ankietowani chętnie korzystają także z multimediów.

 

>> Czytaj też:  Komórki, internet i komputery w Polsce w badaniach konsumenckich Ericssona

Badanie internautów - czynności wykonywane Na pytanie PBI, jakie czynności badani wykonywali wczoraj w internecie, respondenci najchętniej wybierali odpowiedź: sprawdzanie poczty e-mail (91,2 proc.) oraz oglądanie ulubionych witryn (69,1 proc.). Kolejnymi czynnościami, na które wskazało po trzy czwarte internautów biorących udział w badaniu, są czytanie wiadomości i newsów (66,9 proc.) oraz szukanie informacji w wyszukiwarce (66,2 proc.). Ponad połowa internautów sprawdzała stan swojego konta lub spędziła czas, rozmawiając przez komunikator.

 

Niemal co trzeci zbadany chętnie w wolnych chwilach korzysta z serwisów społecznościowych, ściąga pliki z internetu oraz ogląda wideo. Niewiele mniej deklaruje słuchanie muzyki online. Najmniej wskazań uzyskały odpowiedzi mówiące o tym, że zbadani w wolnych momentach sprawdzają wiadomości na czytniku RRS (6 proc.) oraz przeglądają internet na telefonie komórkowym.

 

Codzienny dostęp do internetu

Badanie internautów - dostęp do internetu PBI spytało także, na ile ważny dla badanych jest codzienny dostęp do internetu. Dla ankietowanych okazało się to bardzo ważne. Na odpowiedź tę padło niemal dwie trzecie wskazań. Niemal co piąty (23,6 proc.) zaznaczył, że codzienny dostęp medium , jakim jest internet, jest dla niego ważny. Jeden na dziesięciu badanych odpowiedział, że jest on raczej ważny. Odpowiedzi "nieważny" i "zupełnie nieważny" uzyskały odpowiednio 0,2 proc. oraz 0,1 proc.

 

Badanie przeprowadzono na grupie w wieku 18-54 lat w kwietniu 2009 roku.

 

Więcej na ten temat w oryginalnym artykule:

 

Internauci wolą surfowanie po sieci od seksu

 

Warto przeczytać też: