Produkty ZyXEL uzyskują zgodność z IPv6

Firma ZyXEL Communications, dostawca rozwiązań dostępu szerokopasmowego, poinformowała, iż jej przełączniki VDSL2 i produkty VDSL CPE/IAD otrzymały certyfikat IPv6 Ready Logo Phase II, przyznawany przez organizację IPv6 Forum.

Nieustanny rozwój internetu wymaga wprowadzania opartych na nowych technologiach zmian w architekturze sieci, które umożliwią obsługę stale rosnącej liczby użytkowników, aplikacji , urządzeń i usług. Protokół IPv6 został zaprojektowany w odpowiedzi na zmniejszającą się liczbę wolnych adresów IPv4 (obecnie dostępnych pozostaje ok. 6% z całej puli adresów ).

 

>> Czytaj też:  Apokaliptyczne wizje Trend Micro, czyli co nam grozi w 2010 r.

Przejście z protokołu IPv4 na IPv6 stanie się wkrótce koniecznością . Kraje o najlepiej rozwiniętej infrastrukturze sieciowej, takie jak Stany Zjednoczone, Niemcy, Francja, Japonia czy Brazylia, już teraz intensywnie wdrażają protokół IPv6, aby spełnić przyszłe zapotrzebowanie.

 

Jeszcze w kwietniu 2009 roku certyfikat IPv6 Ready Core Logo Phase II otrzymały przełączniki zarządzalne xStack z serii DGS-3200 i DGS-3600 firmy D-Link.

 

Przewidując przyszłe globalne zapotrzebowanie na protokół IPv6 , ZyXEL rozwija tę technologię od 2003 roku. W 2004 roku firma rozpoczęła starania o uzyskanie certyfikatu IPv6 Ready Logo i od tamtego czasu przyznano go produktom firmy obsługującym coraz więcej funkcji IPv6.

 

- Wprowadzenie na rynek pierwszych na świecie przełączników VDSL2 i produktów VDSL CPE/IAD z certyfikatem IPv6 Ready Logo Phase II (...) gwarantuje, że migracja klientów z urządzeń IPv4 na IPv6 przebiegnie bez komplikacji zarówno pod względem technologicznym, jak i ekonomicznym - mówi dr Albert J. Ju , wiceprezes działu Service Provider w firmie ZyXEL. - Testy przeprowadzone u czołowych operatorów telekomunikacyjnych na całym świecie potwierdziły gotowość naszego rozwiązania - dodaje.

 

>> Czytaj też:  UKE zatroskany o IPv6

Inicjatywa IPv6 Ready Logo organizacji IPv6 Forum to program testów kompatybilności i zgodności operacyjnej, który ma zagwarantować użytkownikom dostępność i gotowość protokołu IPv6 do użytku. Produkt, który przejdzie wszystkie testy, jest uznawany za "kompatybilny" oraz "zgodny operacyjnie" z nowym standardem.

 

Produkty VDSL CPE/IAD firmy ZyXEL z certyfikatem IPv6 Ready Phase II:

 

  • P874
  • P-870H V2
  • P-870HNU-51B
  • P-2812HNU-51C

Więcej informacji o produktach firmy ZyXEL można znaleźć pod adresem: www.zyxel.com

 

Więcej na ten temat w oryginalnym artykule:

 

Produkty ZyXEL uzyskują zgodność z IPv6

 

Warto przeczytać też: