Na początku 2009 roku informowaliśmy w Dzienniku Internautów o leasingu sprzętu IT , który miał być lekarstwem na kryzys.
Według danych firmy Grenkeleasing co dziesiąty przedsiębiorca w Polsce kupuje nowoczesne technologie na zasadach leasingu . Z kolei ponad dwie trzecie rodzimych firm płaci za sprzęt IT gotówką. Szybki spadek wartości tego rodzaju urządzeń powoduje, że zdecydowanej większości zainwestowanych w ten sposób pieniędzy nie da się odzyskać.
Zasilacz UPS Ever Powerline 33 W przypadku leasingu UPS-ów marki Ever nie jest wymagany wkład własny, dzięki czemu użytkownik może wejść w posiadanie urządzeń bez uszczuplania budżetu przedsiębiorstwa . Późniejsze raty leasingowe stanowią koszt uzyskania przychodu. Oczywiście użytkownik może także odliczyć od zobowiązań wobec fiskusa zawarty w nich podatek VAT .
- Dla klienta szczególnie istotny jest bardzo krótki czas trwania formalności, korzyści podatkowe i możliwość rozłożenia kosztów zakupu na długi okres - mówi Mariusz Piątkiewicz , Dyrektor ds. Handlu i Marketingu firmy Ever.
Leasing sprzętu IT, między innymi zasilaczy awaryjnych, pozwala na sprawne sfinansowanie inwestycji. Przedsiębiorstwo zatrzymuje własne środki obrotowe, a inwestycję spłaca w miesięcznych ratach, które w całości stanowią koszt uzyskania przychodu.
Więcej na ten temat w oryginalnym artykule:
Leasing zasilaczy awaryjnych w 24h
Warto przeczytać też: