ZyXEL wprowadził bramę do hotspotów 802.11n

Firma ZyXEL Communications wprowadziła na rynek bramę do hotspotów 802.11n przeznaczona dla sieci restauracyjno-hotelarskich. Brama N4100, oferując bezprzewodową łączność oraz technologię plug-and-play. umożliwia hotelom i restauracjom oferowanie płatnego lub bezpłatnego dostępu do internetu.

Urządzenia mobilne, takie jak laptopy, netbooki, smartfony i konsole do gier, są teraz standardowo wyposażone we wbudowaną łączność Wi-Fi. Zmiana ta pociągnęła za sobą popyt na wyższą przepustowość, obsługę szerszej gamy typów połączeń oraz większe zagęszczenie hotspotów oferowanych przez restauracje, hotele i dostawców publicznych usług Wi-Fi.

 

>> Czytaj też:  Badanie bezpieczeństwa sieci Wi-Fi: Trójmiasto prowadzi

- Hotele i restauracje starają się zapewnić wydajną łączność, aby spełnić zapotrzebowanie klientów na więcej pasma i gęstsze rozmieszczenie hot spotów - mówi Alpha Chen , wiceprezes ZyXEL Enterprise Solution Business Unit. - Zależy im przede wszystkim na tym, aby zaoferować dogodne usługi dodatkowe jako atrakcję dla klientów, a jednocześnie uzyskać więcej źródeł przychodów .

 

Szybkość transmisji sięga 300 Mb/s , co oznacza, że urządzenie zapewnia prawie pięciokrotnie większą przepustowość niż standardowe urządzenia 11b/g. Brama N4100 wyposażona jest w technologię MIMO z trzema odbiornikami i trzema nadajnikami, a także udoskonalone funkcje 802.11n , które mają zwiększyć ogólny zasięg łączności.

 

Brama ZyXEL N4100 z drukarką Brama ZyXEL N4100 może być używana w połączeniu z opcjonalną drukarką biletów. Nie jest potrzebny dedykowany komputer PC - pracownik hotelu lub restauracji może po prostu nacisnąć przycisk na drukarce, aby automatycznie wydrukować informacje potrzebne do uzyskania dostępu do internetu.

 

>> Czytaj też:  Wi-Fi ma już ćwierć wieku

Technologia "IP Plug-and-Play" pozwala użytkownikom łączyć się z internetem bez zmiany adresu IP oraz innych parametrów sieciowych. Urządzenie obsługuje do 100 klientów Wi-Fi jednocześnie. Brama dostępna jest u polskich dystrybutorów producenta w sugerowanej cenie około 2270 PLN (567 EUR).

 

Więcej na ten temat w oryginalnym artykule:

 

ZyXEL wprowadził bramę do hotspotów 802.11n

 

Warto przeczytać też: